Napříkld Klára Koukalová si jednou povzdychla v rozhovoru pro Český rozhlas: „Věřím, že lidé jsou naštvaní, že prohráli spoustu peněž. Třeba mi napsali, že na mě vsadili 20 tisíc dolarů, a pokud jim je nedám, tak mě zabijí. Škoda, žes nechcípla na dálnici, psali mi.“

Vzkaz podobné duševně impotentní úrovně dostali po pondělním duelu fotbalisté Hradce. V utkání Juniorské ligy totiž doma podlehli Jablonci 1:2, ač měli hru pevně v rukou. Jenže nedali snad sedm šancí, zahodili penaltu…

„Ano, stalo se, ale nebudeme to dál komentovat,“ glosoval výhrůžky, v nichž se objevila slova o smrti či nejhorších nemocech, Michal Petrák, tiskový mluvčí FC Hradec.

Klub logicky nechce, aby se slova dostala k hráčům. I proto je regionální Deník nezvěřejňuje, byť je má redakce k dispozici. Jde opravdu o naprostou nechutnost.

Záležitost jde však popsat aspoň obecně. Vzkazy chodí do konverzace na sociálních sítích - na facebooku i twitteru. K nim má přístup pouze administrátor. „Stává se to po zápasech Juniorské ligy i prvního týmu,“ přiznal Petrák.

Po pondělním duelu však nezůstali ušetřeni ani Jablonečtí. Sázkaři poslali hnusnou nótu také gólmanovi Janu Hanušovi, hrdinovi zápasu.

Kapitán hradecké juniorky: Před gólmanem klobouk dolů  
Byl u toho, když hradecký týmv Juniorské lize podlehl Jablonci 1:2. Na levém bicepsu měl nataženou kapitánskou pásku. Danilo Vukčevič, defenzivní záložník, mluvil po zápase. O výhružkách, jež přišly později, nemohl nic vědět.

Ale i on se podivoval, kolik toho Hradečtí zahodili. „Měli jsme tam hodně šancí. Nedali jsme ani penaltu,“ pronesl vůdce mančaftu.

A také vyzdvihl výkon Jana Hanuše, gólmana Jablonce, který vyrůstal v novobydžovské Cidlině. „Hlavně po hlavičce Gazara Dermedjana už jsem viděl míč v bráně. Klobouk dolů před Hanušem, hodně jim pomohl,“ uznal hradecký kapitán.

On sám už kope v juniorském týmu druhý rok a rád by se posunul do druholigového celku. „Myslím, že už na to mám, ale je to samozřejmě na trenérech. Musím pracovat hlavně na technice,“ přiznal.