1. A TŘÍDA

Roudnice selhala v Dobrušce, Chlumečtí vyplenili jaroměřskou půdu. Libčany nehrály.

Libčany – Kratonohy odloženo

Utkání se neuskutečnilo pro průtrž mračen. Oba soupeři se dohodli na náhradním termínu, kterým bude středa 2. června od 18 hodin.

Dobruška – Roudnice 5:0

Fakta – poločas: 4:0. Roudnice: Jarkovský – J. Špaček (46. Šiška), Mikan, Jan Koblížek, Matějka - Koudelka, Jakub Krejcar (65. Jan Koblížek), Hůlka, Vlnas (42. Vlasák) - Urban (55. Jan Krejcar), Kmoníček.

Miloš Koblížek, trenér TJ Sokol Roudnice:
„Naše deka je už hodně těžká. Do zápasu jsme šli s cílem potrápit lídra soutěže a zlepšit naši defenzivu. S vyztuženou obranou se nám vstup do utkání podařil. Dvacetiminutový tlak domácích jsme přežili bez gólového efektu. Poté však přišla penalta, kterou Hájek proměnil. Následně jsme sklouzli k naší naivní hře. Někteří hráči začali pobíhat po hřišti jako zatoulaní psi, a k tomu všemu ještě hráli se soupeřem. Nevynucené individuální chyby z nás dělají s prominutím úplné blbce. Poločas skončil 4:0 a byli jsme na ručník. Po změnách v sestavě šel náš výkon směrem vzhůru, ovšem fotbal se hraje na góly a ne na šance. Těch jsme si ve druhém dějství vytvořili více než domácí. Trefili jsme tyč a neproměnili jsme tři vyložené příležitosti, naopak další gól určující konečný výsledek jsme dostali prakticky z ničeho. Vím, že to zní trochu divně, ale za dobré výkony musím pochválit Kubu Krejcara, Honzu Koblížka, Hůlku, Koudelku a Kmoníčka. Dobruška hrála korektně a touto cestou jí přeji hodně úspěchů v krajském přeboru. Nemám ve zvyku svalovat vinu na druhé, takže dobře vím, že po těchto debaklech se moje židle hodně houpe. Jsem připraven nést případné důsledky.“

L. Bělohrad – Třebechovice 1:0

Fakta – poločas: 0:0. Třebechovice p. O.: Maryanďuk – A. Horák, M. Horák, V. Krejčí, J. Pavelka – Lukášek, Bendig, M. Krejčí, Hruška (60. D. Vích) – Dvořáček (78. Bíl), M. Vích.

Miroslav Horák, předseda oddílu SK Třebechovice pod Orebem:
„V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Na nekvalitním trávníku domácí vsadili na dlouhé nakopávané míče, ale s tím si naše obrana bez problémů poradila. Jedinou šanci ke vstřelení gólu měl v závěru poločasu Dvořáček, avšak přestřelil. Po přestávce Bělohrad viditelně přidal, měl několik šancí, které však neproměnil. Z našeho mužstva mohl skórovat Bendig, ovšem také on měl vychýlenou mušku. Když už se schylovalo k bezbrankové remíze, tak v devadesáté minutě domácí povedenou střelou k tyči rozhodli o svém těsném vítězství.“

Jaroměř – Chlumec 1:4

Fakta – branky Chlumce: Vopátek, J. Černohlávek, Koliáš, Hermann. Poločas: 0:2. Chlumec n. C.: P. Černohlávek – Beneš, Pitterle, Volný – Jelínek (80. Hermann), Vopátek, Jankovský (58. Kopecký), Drahorád (66. Janda) – Koliáš, J. Černohlávek (89. Miška), Miške.

Petr Hypius, trenér FK Chlumec nad Cidlinou:
„K vidění byl bojovný fotbal. Nám se nedařilo udržet míč ve středu pole, přesto jsme do poločasu získali dvoubrankový náskok. Bohužel, hned na začátku druhého dějství jsme inkasovali, ale díky velké bojovnosti a nasazení celého kolektivu se nám podařilo vstřelit další dvě branky. Tři body mají pro nás velkou cenu.“ (js, ill)

1. B TŘÍDA skupina A

Utkání mělo sotva průměrnou úroveň, litoval Svatoň

I. B třída: Hlušické fotbalisty poslalo hubené vítězství na vedoucí pozici A skupiny, derby na hradecké Slavii vyznělo lépe pro domácího lídra
Hradec Králové – Fotbalová I. B třída na Královéhradecku měla o víkendu na programu další duely, a to v obou skupinách.

H. St. Město – Hlušice 0:1

Fakta – branka: Svěcený. Poločas: 0:0. Hlušice: Nechanický - Trejbal, Zikmund, Šimůnek, M. Kohout - Soumar, Batelka, O. Kohout, Kotvas - Špaček, Svěcený.

Jaromír Průcha, sekretář SK Čechie Hlušice:
„Hráči, kteří k utkání odjeli, zaslouží pochvalu. Z různých příčin nám vypadlo ze sestavy šest fotbalistů. Proto jsme k utkání odjížděli s obavami. Zisk tří bodů nás určitě potěšil.“
1. B TŘÍDA skupina B

Slavia Hradec – Předměřice 2:1

Fakta - branky: Linhart, Erber – Šimerda. Poločas: 1:1. Slavia Hradec: Votruba – Špaček (83. Horák), Čejchan, O. Krempa, Klicnar (75. Lán) – Veselý, Linhart (46. Kašpar, 64. Ibermajer), Pakosta, Jaroš – Huttla, Erber. Předměřice n. L.: Doležal – Vyleťal (80. Král), Frank, Hronek - Jaroš, T. Stanner, M. Stanner, Bareš, Krejčík (70. Hlavatý) - Šimerda, Voborník (60. Dlabáček).

Milan Krempa, vedoucí mužstva FC Slavia Hradec Králové:
„Herně se nám zápas nepovedl, na hráčích byla znát únava z pohárového zápasu s Trutnovem. Vítězství se zrodilo až v samotném závěru. Tentokrát záleželo na štěstí, které se přiklonilo na naši stranu.“

Josef Bouček, trenér TJ Slavoj Předměřice nad Labem:
„Utkání pro nás nezačalo dobře, inkasovali jsme již ve druhé minutě. V dalším průběhu jsme se začali více osmělovat a výsledkem byla vyrovnávací branka Šimerdy. Druhý poločas nabídl pohledný fotbal, oba týmy si vypracovaly několik šancí. Bohužel, my jsme ani jednu neproměnili a domácí několik minut před koncem hozenou rukavicí od pomezního Šmolky, kdy byl domácí hráč v jasném ofsajdu, nepohrdli. Svůj tým musím pochválit a smekám před předvedenou hrou i nasazením. Rád bych vyzdvihl výkon veterána Doležala v naší brance. Myslím si, že to byla pohledná fotbalová podívaná, kdy nás bohužel neporazili hráči Slavie, kterým tímto gratuluji k zaslouženému postupu do I. A třídy. Porážku jsme si tentokrát nezasloužili, a myslím si, že ani Slavie nepotřebuje, aby jí někdo v takových utkáních pomáhal.“

Opočno – Malšovice 2:0

Fakta – poločas: 2:0. Malšovice: Zasadil – J. Kloubec, D. Franc, Horký, Velinský – Lemon (75. Pikola), Tobiášek, Rezek (46. Valc) - Bartoš, Ninger, Kuta.

Daniel Svatoň, asistent trenéra TJ Sokol Malšovice:
„Do utkání jsme vstoupili bez koncentrace. Již v páté minutě nás domácí potrestali brankou po střele z hranice šestnáctky a ve 20. minutě navíc proměnili dle mého názoru přísně nařízený pokutový kop. I když jsme si vytvořili za celý zápas čtyři vyložené brankové příležitosti, v Opočně nám nebylo vlastní nemohoucností souzeno skórovat, a proto jsme na jaře poprvé okusili hořkost porážky. Celkově mělo utkání, na to že hrál druhý tým se třetím, sotva průměrnou úroveň.“

Babí – Loko Hradec 4:2

Fakta – branky Hradce: Tuček 2. Poločas: 2:1. Loko Hradec: Beránek – Denk - Červený, Vodák, Svatoň (46. Chlumecký), Plecháček - Ziegler, Rajnoch, Němec (70. Pára), Fof - Tuček.

Zdeněk Děrgel, vedoucí mužstva TJ Lokomotiva Hradec Králové:
„K zápasu se nemá cenu obšírně vyjadřovat. Domácí chtěli vyhrát a stačilo jim k tomu trochu běhat a bojovat. Někteří naši hráči asi přijeli na výlet a jen tak mimochodem si zahrát fotbal. Oslavy postupu hokejistů byly asi dlouhé. Stejně jako oni by se nad svým přístupem měli zamyslet rozhodčí, protože nám dokonale znechutili neděli. Výhra domácích byla přesto bohužel zasloužená.“

Ohnišov – Dohalice 2:0

Fakta – poločas: 1:0. Dohalice: Vaněk – L. Košťál, Marek, Němec, Šimáně - Dvořák (57. T. Novák), Javůrek, Taichman (73. Blecha), P. Pišl (83. Čížek) – Kulhánek, Krátký.

Jiří Blecha, trenér TJ Sokol Dohalice:
„Na horké ohnišovské půdě jsme neodvedli zodpovědný výkon. Po celý zápas jsme se nedokázali vyrovnat s terénem, navíc jsme hráli zakřiknutě. Prakticky jsme si nevytvořili žádnou brankovou příležitost. Domácí dokázali skórovat v závěru prvního poločasu ze standardní situace po zaspání celé naší obrany. V úvodu druhé půle soupeř zvýšil z jasné ofsajdové pozice, ale rozhodčí Lavrenčíková praporek nechala dole. Inkasovaná branka nás zaskočila. Následně jsme si vytvořili územní převahu, ale bez důrazného zakončení, domácí si chytrou hrou vítězství nenechali ujít. My jsme již nenašli sílu s utkáním něco udělat. Byl to náš nejhorší jarní výkon. Musíme na toto zpackané střetnutí zapomenout a připravit se na zbývající důležité zápasy, které rozhodnou o našem bytí či nebytí.“ (ill, js)