Páté kolo bylo o víkendu na programu v obou skupinách krajské fotbalové I. B třídy na Královéhradecku.

SKUPINA A

Hlušice – Libáň 4:0
Fakta – branky: R. Batelka 2, Trejbal z pen., Svěcený. Poločas: 1:0. Hlušice: Nechanický - Trejbal, Novotný, Zikmund, Baran - Tesař, Soumar, Svěcený, M. Kohout - Špaček, R. Batelka (65. O. Kohout).

Jaromír Průcha, trenér SK Čechie Hlušice:
„Na toto utkání jsme se těšili také proto, že několik hráčů v minulosti působilo právě v Libáni. Chtěli jsme potvrdit zisk bodů z Miletína. Až na pár úvodních minut jsme měli utkání pod kontrolou. V úvodní minutě šel hráč Libáně sám na našeho brankáře, ale ten jeho sólo bravurně zneškodnil. Poté jsme vstřelili z penalty úvodní branku. Na začátku druhé půle si vzpomněl Batelka na svoje střelecké časy a dvěma brankami srazil soupeře do kolen. Libáň jenom nakopávala vysoké centry do našeho vápna, které s přehledem pochytal náš brankář. Příští týden jedeme do Sobotky, kde to bude o něčem jiném. Máme jí co vracet. Tímto bych chtěl pozvat fanoušky na toto utkání.“

SKUPINA B

Předměřice – Albrechtice 2:4
Fakta – branky Předměřic: Zeman, Šimerda. Poločas: 0:1. Předměřice n. L.: Jaška - Zeman, Mareš, Hronek, Vyleťal - Král (80. Hlavatý), Frank, M. Stanner, Dlabáček (30. Kabeláč) - Šimerda, Voborník (70. Bareš).

Josef Bouček, trenér TJ Slavoj Předměřice nad Labem: „Toto utkání se mi hodnotí vcelku jednoduše. Z naší strany to byla parodie na fotbal a název kopaná bych jako nezaujatý divák nazval odkopaná. Ač jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého, tak jsme utkání začali lépe. Snažili jsme se kombinovat a dostávat do brankových příležitostí. Soupeř se zakopal před vlastním vápnem a velmi pozorně a účelně bránil. Z první vážnější akce soupeře jsme obdrželi branku, z našich kopaček se vytratil klid a přesnost. I když jsme na začátku druhé půle vyrovnali a soupeř byl oslaben o jednoho vyloučeného hráče, tak místo toho abychom přesilovku využili, tak jsme obdrželi z brejků soupeře další branky. Dostali jsme perfektní lekci z produktivity. Další veliký rozdíl byl v nasazení obou týmů. Soupeř chtěl vyhrát, my ne. Zklamali jsme ve všech fázích a doufám, že si všichni hráči uvědomí, že se takto hrát nedá. V neposlední řadě se musíme hlavně omluvit našim fanouškům, protože po takovém výkonu je budeme těžko lákat na další utkání.“

Slavia Hradec – Opočno 2:1
Fakta - branky Hradce: Lán, Erber. Poločas: 1:0. Slavia Hradec: Zika – Špaček, Šimůnek, Jaroš, Klicnar – Podrazil (70. Kopp), Kašpar (60. Erber), Lán, Veselý (70. Chobotský) – Linhart, Hutla (90. Mukařovský).

Milan Krempa, vedoucí mužstva FC Slavia Hradec Králové:
„Sehráli jsme kvalitní zápas proti důraznému a houževnatému soupeři. Náš výkon poznamenala únava z pohárového utkání, přesto jsme zápas dokázali dovést k vítěznému konci. Za kolektivní a zodpovědný výkon zaslouží celý tým pochvalu.“

Malšovice – Ohnišov 0:1
Fakta – poločas: 0:1. Malšovice: Zasadil - Malina, T. Franc, Tobiášek, Velinský – Horký (77. Lemon), Pilc, Ninger, Krutský – Pikola (46. Duha), Kuta (80. Bartoš).

Daniel Svatoň, asistent trenéra TJ Sokol Malšovice: „Již v desáté minutě jsme v obraně vytvořili dvojnásobnou hrubici, kterou soupeř potrestal jedinou brankou v utkání. Za celý zápas jsme si nevytvořili žádnou vyloženou brankovou příležitost, a z tohoto pohledu jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek. Je třeba se rychle oklepat z černé série tří porážek v řadě a protrhnout střeleckou nemohoucnost již v příštím utkání v Babí.“

Loko Hradec – Vamberk 0:4
Fakta – poločas: 0:2. Loko Hradec: Beránek - Bělonohý, Svatoň, Chlumecký, Šubrt – Syrůček, Fof, Ziegler, Schejbal, Šimerda - Tuček.

Jan Kotouček, vedoucí mužstva TJ Lokomotiva Hradec Králové:
„Bez šesti hráčů základní sestavy jsme odehráli zápas, který nelze hodnotit jinak než jako blamáž. Soupeř na nás vlétl a než jsme se rozkoukali, bylo to v 15. minutě 0:2. Poté jsme zapnuli a vypracovali jsme si několik gólovek, ale efektivita zakončení byla nulová. Když hostům rozhodčí vyloučil dva hráče, zdálo se být jen otázkou času, kdy vstřelíme gól. Soupeř stál na velkém vápně a bránil jako při házené v devíti lidech. My jsme však kromě Tučkem nastřelené tyče nedokázali nic vyprodukovat. V zoufalém závěru jsme dostali ještě dva góly, kdy jsme zřejmě frustrováni vlastní nemohoucností přestali bránit. Naše hra se změnila v zoufalství, a tak nás oslabený Vamberk zaslouženě zostudil. Udělil nám lekci, na kterou zřejmě dlouho nezapomeneme.“

Dohalice – N. Město 2:4
Fakta – branky Dohalic: Jaroš 2 (1 z pen.). Poločas: 2:2. Dohalice: Vaněk - M. Tichý (89. L. Miškář), P. Pišl, Taichman (46. Petřík), T. Novák - Erbs (62. Krátký), Marek, Blecha (85. Čížek), Dvořák – Kulhánek, Jaroš.

Jiří Blecha, trenér TJ Sokol Dohalice:
„Do utkání jsme šli s cílem konečně bodovat. Od začátku jsme byli aktivnější a parádní střelou Jaroše jsme se ujali vedení. Naše vedení mělo jepičí život. Hosté vyrovnali záhy po rohovém kopu, kdy jsme nedokázali odkopnout míč z naší šestnáctky. Poté nastřelil Pišl břevno. Hra přelévala od šestnáctky po šestnáctku bez výraznějších šancí. Následně byl sražen Blecha a Jaroš se z nařízené penalty nemýlil. Hosté vyrovnali po chybném postavení v obranné činnosti. Druhý poločas byl obrazem prvního, jen s tím rozdílem, že vedoucí branku vstřelili hosté. Ve snaze o vyrovnání jsme zapomněli na zadní kolečka a hosté podnikali nebezpečné brejky. Po jednom z nich zahrál nedůrazně malou domů Pišl a atakující Koza se nemýlil. To už na nás padla deka a síly na zvrat jsme nenašli. Bohužel se dopouštíme množství taktických chyb, váznou přihrávky, bojíme se hrát a psychika dělá své.“