„Jasně, šest bodů by nám hodně pomohlo. Ale v tuhle chvíli  je předčasné řešit postup," říká před nedělním střetem se Žižkovem Luboš Prokopec, kouč druhého celku Fotbalové národní ligy.

Čekají vás dva nejdůležitější víkendy v sezoně?
Takhle o tom nepřemýšlím. Chceme poctivě odehrát zápas, vydat se na maximum. Já vím, je to fráze, ale my opravdu jdeme zápas od zápasu. Pokaždé chceme zvládnout jen následující utkání. Minule po Varnsdorfu jsme ze všech stran slyšeli o postupu a hned v dalším duelu v Sokolově náš výkon na postup nebyl.

Jenže když dvakrát vyhrajete, postup do první ligy budete mít prakticky v kapse.
Jasně, šest bodů by nám hodně pomohlo. Ale v tuhle chvíli  je předčasné řešit postup.

Bude Žižkov vzhledem k současné formě nejtěžším protivníkem, s kterým jste se na jaře dosud utkali?
Viktorii jsme viděli  třikrát, máme ji dobře zmapovanou. Momentálně hraje v pohodě, uvolněně, kombinačně, není pod tlakem postupu ani sestupu. Přes zimu vhodně doplnili kádr. U nás jim ale budou chybět Mareš, Podrazký (oba vykartovaní) a Voltr. Nemáme důvod se Žižkova bát.

Co stojí za vzestupem Viktorie?
Začátek sezony se jim vůbec nepovedl, pak se chytili ve Vlašimi, kde vyhráli 5:1. Byli na tom podobně jako my, také v létě skládali nový mančaft. Kolonky odchodů a příchodů měli zaplněné. Teď mají konsolidovaný mančaft, kvalitní hráče a patří do špičky FNL. Bylo jen otázkou času, kdy si začnou vytvářet šance a proměňovat je.

V tom Viktorii hodně pomohl Radek Voltr, střelec osmi branek. Souhlasíte?
Ano. V době, kdy u nás přestal hrát, jsme ho trenéru Trpišovskému doporučovali. Hned jak na Žižkov přišel, dal dva góly Mostu a chytil se. Teď je to jejich klíčový hráč. V posledních dvou utkáních zase skóroval.

Hraje vám do karet, že vzhledem k domluvě mezi kluby nemůže Voltr nastoupit?
Výhoda to je. Ale na rovinu: nevidím nic zvláštního na tom, že Radek proti nám nebude hrát. Koneckonců je to náš hráč. Místo něho  naskočí Škoda, Žižkov si poradí.

Ve včerejším rozhovoru pro Deník Voltr říkal, že v Hradci nedostal stabilnější šanci, proto se tady nikdy neprosadil. Sedí to?
Ale ode mě šanci dostal. Nastoupil v prvních dvou zápasech, v generálce s Novou Pakou vstřelil dvě branky. Bohužel jsme měli po třech kolech jeden bod, bez něj v sestavě se nám začalo dařit a nebyl důvod do toho sahat. Radkovi jsme férově řekli, že moc hrát nebude. Na Žižkově hraje na jiném postu a daří se mu.

Doma hrajete fantasticky. Osmkrát v řadě jste vyhráli a pokaždé vstřelili minimálně dvě branky. Měl by se Žižkov bát?
Do hlavy jim nevidím, ale je fakt, že doma se nám daří, dáváme góly. Pokud utkání odpracujeme jako to předešlé s Varnsdorfem, nemáme se čeho bát. Je to jen o nás.

Proč doma vyhráváte a venku nikoliv?
Nejsme Real Madrid nebo Bayern, abychom všude vyhrávali 3:0. Vyměnili jsme spoustu hráčů, pořád budujeme nový mančaft. To, že máme tolik bodů, je velký úspěch. Přesto slyšíme kritiku, že venku nevyhráváme. Je potřeba být trpělivější. V Táborsku jsme měli čtyři šance, v Budějovicích tutovku na 2:0… Oba zápasy jsme mohli vyhrát. V tabulce pravdy máme 11 plusových bodů, to nikdo nemá! Přivezli jsme toho dost.