Před pátečním atraktivním utkáním první fotbalové ligy Hradec Králové – Sparta Praha Deník bývalým hráčům, kteří oblékali dres obou klubů, položil čtyři shodné otázky. Odpovědi někdejších reprezentantů a fotbalových internacionálů čtěte v průběhu týdne.

Dnes otázka č. 1.: Na kterém týmu se více projeví absence klíčového hráče (kapitána) – hradeckého Fischera, sparťana Matějovského?

Vratislav Lokvenc: "Myslím si, že spíš na Spartě, Matějovský je pro hru letenského týmu klíčový hráč. Na něm je hra založená. Hře dopředu dává myšlenku, jeho tvůrčí schopnosti jsou pro výkon týmu důležité."

Václav Němeček: "Na to je poměrně jednoduchá odpověď, určitě na Hradci, protože Sparta má daleko širší kádr."

Pavel Černý: "Matějovský šel výkonnostně nahoru, Sparta druhého takového hráče nemá, proto to pro ni bude těžší. Hradec může Fischera nahradit kolektivním pojetím hry."

Julius Bielik: "Všeobecně se ví, že Matějovský je motorem Sparty. Řídí její kombinační hru. Těžko ho nahradí, podobný typ v kádru Pražanů nevidím. Možná snad Hušbauer by mohl jeho úlohu zdárně suplovat. Přesto si myslím, že ztráta Fischera je pro Hradec citelnější. Má kvalitu, nikdy se nevzdává."

Ve středu otázka č. 2.: Uhlídá exreprezentant Milan Fukal kamerunského kanonýra Leonarda Kweukeho?