Sparta se na utkání proti Kodani naladila skvěle. I přes osm změn v základní sestavě nastřílela Jablonci během úvodní půle pět branek a po výhře 5:1 oslavila poklidně vítězství. Dánský celek udolal Odense 2:1 a v tamní soutěži neprohrál ani v sedmém zápase ročníku.

„Oba týmy vědí, co je v sázce, navíc se vzájemně hodně respektujeme, zejména v ofenzivě. Vědí, že jim můžeme ublížit. Doufám, že v útoku přidáme pět procent a vytvoříme si víc šancí než v Kodani. Také doufám, že budeme nebezpečnější ze standardek. V Kodani jsme jich pár měli, ale mohli jsme si při nich počínat lépe. Snad nám víkendové branky ze standardek (proti Jablonci) pomůžou,“ věří trenér Sparty Brian Priske, jenž dělal v Kodani v letech 2016 a 2017 asistenta.

Brankář Sparty Peter Vindahl
Hrdina Vindahl zahnal pochybnosti. Sparta díky němu postoupí, má jasno expert

Kodaň během domácího utkání praktikovala nátlakový fotbal. V první půli ho Sparta zvládla eliminovat a dostat se do zajímavých šancí, v tom druhém už měl ale dánský celek zvláště v poslední půlhodině utkání herní převahu. „Podle mě budou hrát stejně jako doma. Mají dobrý, zkušený tým, byť v něm jsou mladíci, kteří ale mají zkušenosti z Ligy mistrů. Přistoupí k tomu stejně jako před týdnem. Rozhodnou detaily,“ předpovídá Priske.

Krejčí burcuje k aktivitě v útoku

V lize má Sparta po čtyřech zápasech třináct nastřílených gólů a prezentuje se precizní ofenzivní hrou, na tu ale musela v prvním utkání v Dánsku částečně rezignovat. „Musíme mít větší odvahu v defenzivní části, nebát se a nebýt tolik vzadu, víc si věřit dopředu. Doufám, že nás diváci poženou tak, že vývoj pro nás bude pozitivní,“ burcuje kapitán Letenských Ladislav Krejčí mladší.

Kodaň má s českými mužstvy velmi zajímavou bilanci. V pohárech totiž na české půdě nevyhrála poslední tři zápasy, ve vyřazovacích duelech ale ve všech třech střetnutích vypadla. „V Praze by to mohlo být jiné utkání než u nás, místy se tam nejspíš ocitneme pod tlakem. Stoprocentně ale věřím tomu, že tam můžeme zvítězit,“ věří trenér Jacob Neestrup.

Předkolo Ligy mistrů: Kodaň - Sparta
Vindahl čaroval, v Kodani gól nepadl. O postupu Sparty se rozhodne na Letné

Po incidentech v Dánsku, kdy místní policie zadržela po potyčkách s domácími příznivci 39 fanoušků Sparty, budou zvýšená opatření i v Praze. Policie toto utkání vnímá jako rizikové, v ulicích bude zvýšený počet o policisty především pořádkových jednotek.

Zápas na vyprodané Letné začne v 19:00.