Středa 17.30: SK Týniště nad Orlicí – FC Olympia Hradec Králové (hřiště Albrechtice nad Orlicí):

Týniště se v průběhu jara potýká s velkou marodkou. Na listině zraněných je řada hráčů základní sestavy: David Stejskal, Martin Merganc, Radek Schod, Adam Tomášek a Jan Huňák. S největší pravděpodobností nebude k dispozici ani Jan Hrubý, jenž byl jako profesionální hasič povolán k odstraňování následků záplav.

Cesta do finále
Olympia HK:
– předkolo volno, – Vysoká n. L. 5:1 (1. kolo), – Roudnice 3:3, na pen. 4:2 (2. kolo), – Loko HK 5:0 (čtvrtfinále), – Kratonohy 4:2 (semifinále).

Týniště n. O.:
– České Meziříčí 7:0 (předkolo), – Deštné v O. h. 3:0 (1. kolo), – Přepychy 3:3, na pen. 5:3 (2. kolo), – Černíkovice 3:1 (čtvrtfinále), – Broumov 1:1, na pen. 5:3 (semifinále).

„V tomto případě musí jít fotbal stranou. Jeho pomoc bude potřebná jinde," sdělil včera týnišťský asistent Vladimír Pacholík a dodal: „Když jsme se dostali tak daleko, tak chceme samozřejmě vyhrát. Kádr je sice unavený a zdecimovaný zraněními, ale pro úspěch uděláme maximum. Předzápasový trénink jsme zrušili, protože únava je velká. Budeme se věnovat regeneraci, hráči místo na trávník zamíří do bazénu."

V letošní sezoně krajského přeboru mají lepší vzájemnou bilanci hráči Týniště, kteří v Kuklenách vyhráli 3:0 a doma v Olšině hráli s Olympií bez branek. Pohárové finále je však o něčem jiném.

Co by mělo na soupeře platit? „Olympia omladila kádr a hraje velice dobře. Mladíci jsou pohybliví a nepříjemní v soubojích. Musíme hrát kombinačně rychle, aby víc běhal míč," řekl Vladimír Pacholík.

Rovněž Olympia má určité problémy se sestavou.

„Stále nám zůstávají mimo hru někteří klíčoví hráči, kteří jsou zranění. Jedná se například o Bělku, Drašnara či Ježka. Bohužel v posledním mistrovském utkání se zranili i někteří dorostenci, kteří pravidelně nastupovali. Přesto půjdeme do finálového zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Rádi bychom získali cennou trofej," uvedl František Bárta, vedoucí mužstva královéhradecké Olympie.