„Mámez něj pozitivní pocity," přiznává sportovní manažer Pavel Krmaš. „Pro nás je to zajímavý hráč, ale musí se to sladit. Má potenciál, mělo by se to uskutečnit," doplňuje trenér Bohuslav Pilný.

Pro příchod devatenáctiletého obránce jsou tedy jeho fotbalové kvality. Ty jsou nesporné, vždyť hraje za největší klub ve své zemi, navíc je kapitánem národního mužstva do jedenadvaceti let.

„Je na tom velmi dobře pohybově i technicky. Někdy jde do rizika, ale to souvisí i s jeho mentalitou," má vypozorováno Krmaš, sám bývalý elitní zadák. „Je mladý, v Evropě nikdy nebyl. Ale mluvili jsme s ním a je u něj velká vnitřní motivace. Na to spoléháme," přidá další zásadní faktor kouč Pilný.

Jsou tu však také záležitosti, jež mluví proti angažování kamerunského talentu. Tím prvním - a nejzásadnějším - je jazyk. Olivier mluví jen francouzsky. Anglicky zvládne absolutní minimum, česky jedno slovo. „Sai," řekne. Až po chvíli je jasné, že je to čau.

„Pokud tady zůstane, musí se učit česky," nakáže trenér Pilný. „Je to složité," připustí Krmaš. Ten s Afričanem každý den jezdí na stadion. Vyzvedne ho v hotelu a razí na trénink.

Po první přípravě jde Olivier s týmem na oběd, po něm pak domů. „Když tady zůstane, uděláme mu lítačku. Musí být samostatný," plánuje Pilný.

Další zapeklitostí je to, že Kamerunec (tedy pokud podepíše s klubem smlouvu) bude muset znovu odjet na dva až tři týdny. Nyní má vízum platné do konce března.

„To všechno jsou okolnosti, které musíme zvážit," povídá Krmaš. „Víme, že to není hráč pro začátek jara," uvědomuje si Pilný.

Posledním problémem je možnost, že talent nakonec odejde jinam. Kamerunci jsou žádané zboží, on by se dozajista cítil lépe ve Francii či Belgii, kde se mluví jeho jazykem. „Dokud není podepsaná smlouva, nic není jisté," ví Krmaš.

Hradec každopádně vyzkouší Oliviera znovu v sobotu proti Jablonci. Pak se rozhodne.