Vladimír Táborský bývalý fotbalový reprezentant, hráč a trenér Sparty a kouč Hradce Králové:
„Bylo by to pro mě velké překvapení. Hradci se na jaře nepodařilo porazit  slabší týmy, než je Plzeň. Ale překvapení se stávají. Hradec může hrát uvolněně, jde mu jen o prestiž, na favorita se může vytáhnout. Plzeň to má těžší, psychika bude hrát svou roli. Na druhou stranu Plzeňští mají za sebou zápasy s daleko těžšími týmy, než je ten hradecký. Utkání by měli zvládnout.

Martin Frýdek, bývalý reprezentant a hráč Sparty a Hradce:
„Kvalita kádru Hradce a Plzně je diametrálně rozdílná. Z tohoto pohledu by Západočeši měli vyhrát. Jenže poslední krok bývá nejtěžší a tenhle zápas bude hlavně o psychice. Plzeňští ho musejí zvládnout v hlavě, navíc do toho půjdou s vědomím, že předchozí utkání se jim nepovedlo. Hradec bude určitě patřičně motivovaný, celý týden se o tomhle zápase píše a mluví. Hráči hrají také o své další angažmá. Mohou vstřelit laciný gól a dostanou Plzeň pod tlak. Jako sparťan samozřejmě věřím, že Hradec vyhraje a titul se bude slavit na Letné."

Michal Šmarda, bývalý hráč Hradce Králové, Olomouce či Sparty, někdejší kouč Hradce:
„V tomto zápase je možné všechno. Plzeň má fotbalovou kvalitu na to, aby to zvládla. Jedinou otázkou je, jestli to hráči zvládnou i hlavou. To bude rozhodující. Hradec může hrát uvolněně a tohle utkání si může užít. Myslím si, že Plzeň si titul vzít nenechá."

Jiří Tůma, sportovní redaktor Deníku:
„Myslím si, že Plzeň prokáže své kvality a zkušenosti z Evropy a zápas zvládne. Spíš jsem zvědav,  jak se budou prezentovat hradečtí fotbalisté poté, co jim nebude nohy svazovat tíha boje o záchranu. Je škoda, že Hradec sestupuje a v předstihu ligu neudržel. Byla by to hezká tečka – oslava záchrany a titulu. Takhle to bude zvláštní pohled: na jedné straně  skleslí domácí, proti nim jásající Horváth s pohárem.