Sportovní reportéři Deníku pro vás přichystali svůj výběr osmi fotbalistů, kteří na sebe svými výkony během podzimu kladně zapůsobili. A vy pak hlasováním v naší anketě (na konci článku) sami rozhodnete, kdo z nich se stane vítězem. S ním pak přineseme exkluzivní rozhovor. Svoje hlasy (1x za 5 minut) můžete posílat do pátku 17. listopadu do 23.59.

NOMINACE DENÍKU (NEJ hráč podzimu I. B třída, sk. A)

Václav Dvořák (FK Chlumec nad Cidlinou C) – Na trávníku pobyl pouze 543 minut, jenže byl nesmírně produktivní. Václav Dvořák stihl třináct branek. Céčko Chlumce po postupu z okresu nezastavuje ani v I. B třídě, když soutěži vévodí o sedm bodů.

Ladislav Komárek (FK Kopidlno) – Pouze třináct branek za celý podzim obdrželo Kopidlno. To je skvělá vizitka celé defenzivy, kterou diriguje kapitán Ladislav Komárek. Ten v první polovině sezony nevynechal jediný zápas. Na hřišti strávil 1208 minut a byl důležitým článkem týmu, který vede Tomáš Sedláček.

Pavel Vysuček (TJ Slavoj Skřivany) – I letos potvrzuje, že je pro něj I. B třída málo. Na podzim stihl tento rozený kanonýr, který v minulosti působil i v Hořicích, dvacet branek. Má velkou zásluhu na tom, že jsou Skřivany v poločase sezony na bedně.

Lukáš Kalenský (FK Dolní Kalná) – Na podzim patřil mezi klíčové muže celku z Dolní Kalné. Nastoupil do všech třinácti duelů a trefil se dvanáctkrát. Hattrickem se blýskl v Nové Pace, kde jeho tým vyhrál 3:0.

Ladislav Schovanec (TJ Spartak Kosičky) – Další obávaný ostrostřelec. Na podzim zapsal patnáct branek a Kosičky přezimují na solidním pátém místě, když těžily především z enormní ofenzivní síly. Daly jednoznačně nejvíce branek ze všech týmů (60)!

Tomáš Hanuš (TJ Sokol Nepolisy) – Nepál zakončil první polovinu ročníku na hodně pěkném šestém místě. Střelecky ho táhl čtrnáctigólový Tomáš Hanuš. Zajímavostí je, že Nepolisy remizovaly s céčkem Chlumce i Kopidlnem.

Jakub Vaníček (SK Sobotka) – Mladý odchovanec klubu si na podzim připsal sedm branek a vypadá to, že se Sobotka po sestupu konsolidovala. Důkazem toho je střed tabulky v I. B třídě.

Petr Kazda (SK Lázně Bělohrad B) – Rezerva Bělohradu poprvé v historii hraje krajskou soutěž. V týmu dostává prostor spousta mladých hráčů, kteří rostou vedle zkušených matadorů. Jedním z nich je třiačtyřicetiletý Petr Kazda, jenž v deseti mačích, do kterých naskočil, vsítil osm branek. 18 získaných bodů je pro tým z lázeňského města solidní vizitkou.