Jak vidí MS osobnosti?

Anketní otázky:
1. Zvládne Brazílie fotbalový svátek, nebo přijde nějaký průšvih?
2. Je Neymar lídr, který dovede Brazílii k titulu, nebo je to spíš dítě, co má extrémně rádo míč?
3. Vypořádají se evropské týmy s náročnými klimatickými podmínkami?

Ivo Ulich, hradecký odchovanec, který si proti Brazílii zahrál na Konfederačním poháru FIFA v roce 1997 v Rijádu:
1. Brazílii jsem vždycky fandil a fandím jí i teď. Rád bych proto věřil, že všechno dopadne na jedničku, včetně zisku titulu mistrů světa. Problémy se samozřejmě vyskytnou, snad ale nebudou většího rázu.
2. Jedná se bezpochyby o talentovaného hráče, ale Ronaldo to není. Ještě není tak vyzrálý, bude potřebovat velkou podporu celého mužstva.
3. Problém v tom nevidím. Všechny týmy dorazí do dějiště s předstihem, takže se včas aklimatizují.

Dominik Hašek, bývalý hokejový brankář, vítěz olympiády v Naganu, 2x vítěz Stanley Cupu a 3x vítěz hokejové ligy s Pardubicemi:
1. Být tak jasnovidec (usmívá se)… Ale ano, podle mě zvládne.
2.  Kdybych si na to měl vsadit, tak to neudělám. Neymar podle mě dítě už rozhodně není, ale jestli dovede Brazílii k titulu, to je otázka. Jeho tým je doma, rozhodně bude patřit k favoritům, ale garantované nemá vůbec nic. Jsou tam další mužstva s velkými šancemi.
3. Všichni se na to připravují a podle mě to evropské týmy zvládnou. Ale netroufám si odhadovat, jestli někdo ze starého kontinentu dojde až na vrchol. Španělé už nejsou takoví, jací byli. Sám letos nemám žádného favorita, počkám, jak se týmy rozjedou, a pak si někoho vyberu.

Josef Váňa, žokej, osminásobný vítěz Velké pardubické:
1. Přiznám se, že strašně rád bych byl u toho. Jestli stihnou všechno postavit, bude to úžasný šampionát. Myslím, že všechno proběhne bez problémů.
2. Domácí prostředí staví Brazílii do role favorita, hraje se líp, když vám za prdelí hučí 80 tisíc lidí. Mistrovství podle mě vyhrají. Sám se na mistrovství moc těším, mám rád dobrý fotbal a frajerů, co to umí, bude v Brazílii hodně.
3. Tady nevidím problém. Hráčům se bude určitě dýchat lépe, než kdyby se hrálo někde vysoko v horách.

Jak vidí MS Deník?

Anketní otázky:
1. Kdo získá titul a proč?
2. Který tým bude černým koněm šampionátu?

Pavel Ryšavý, sportovní redaktor Deníku:
1. Německo. Je na čase, aby se tahle parta už jednou dočkala. Těším se na jejich parádní fotbal, jen se modlím, aby si Lahm a spol. nepřinesli do reprezentace Guardiolův paskvil z Bayernu.
2. Hlasuji pro Belgii. Tým překypuje ofenzivním talentem (Lukaku, Witsel, Hazard),  má i skvělou defenzivní linii a navíc se mi líbí i přístup trenéra Wilmotse. Tenhle soubor zůstane v Brazílii dlouho.

Radek Špryňar, sportovní redaktor Deníku:
1. Argentina. Obrovská kvalita ve všech řadách, na ruku jí jdou náročné klimatické podmínky a Messiho obrovská touha dokázat, že umí řádit i v modrobílém dresu.
2. Belgie rozhodně. A dál? Zkusím Spojené státy. Už jen postup z těžké skupiny G (Německo, Portugalsko, Ghana) by byl parádním počinem. Věřím instinktům trenéra Jürgena Klinsmanna.

Pavel Král, sportovní redaktor Deníku:
1. Tipnu si Uruguay. Bombarďáci Suárez s Cavanim budou řádit. Nutno připomenout, že i v roce 1950 slavila v Brazílii světový titul právě Uruguay. Dávná historie se může opakovat.
2. Kompany, Hazard, Lukaku. Hádáte správně. Kartami pořádně zamíchá Belgie. Tenhle výběr má ke všemu v zádech skvělého gólmana Courtoise. Kouč Marc Wilmots se domů může vrátit s velkou slávou.