Bohuslav Pilný (trenér FC Hradec Králové, mistr české ligy s Libercem 
z roku 2002 jako hráč):
Hodně to souvisí s kvalitou útočné hry, pokud ji mít budeme, přeneseme si  kvalitu i do obrany, která pak nebude proti silným týmům tolik přetížená. Nechci dělat chytrého, ale na stopera bych postavil Hubníka se Suchým. Ten však hrát nemůže. Takže Sivok a Hubník. Hrát bych nechal Limberského, Vrbu nikdy nezklamal.

Milan Frýda (bývalý český reprezentant, hráč Lausanne Sports, Slavie Praha či Hradce Králové):
Jeví se to tak. Přátelské zápasy ukázaly, že skuliny v obraně jsou. Dopředu jsme hráli lépe než dozadu, navíc Čech asi nemá optimální formu. Škoda, že proti Španělům nemůže nastoupit Suchý. Proti Koreji byl ze stoperů nejlepší,  Kadlec mě nepřesvědčil, špatný není Hubník. Sestava je na Vrbovi, musí najít ideální složení. To je jeho úkol.

Radim Ottmar (brankář FC Hradec Králové, se sedmnácti čistými konty nejlepší gólman FNL):
Jestliže chceme uspět,  musíme být pevní vzadu. Pravděpodobně nikoho nebudeme extra nahánět, pevný blok ovšem musí být hodně kompaktní a musíme využít rychlosti po stranách. Pak by se obraně ulevilo. K Sivokovi bych dal Kadlece, má zkušenosti s nejtěžšími zápasy a není špatné mít na stoperu jednoho leváka a praváka.

Jan Jeřábek (záložník FK Pardubice, 
kapitán a nejzkušenější hráč druholigového týmu):
Přiznám se, že ze tří přípravných zápasů jsem viděl jenom jeden. Těžko říct, jak to nakonec trenér poskládá, ale nemyslím si, že by obrana měla být velkým problémem. Máme tam hráče, kteří hrají v evropských soutěžích. Na levém kraji obrany podle mě začne Limberský. Co se týče postu stopera, tam se mi líbil Hubník.