Bohuslav Pilný (trenér FC Hradec Králové, mistr české ligy s Libercem z roku 2002 jako hráč):
Mohl by, pak by to znamenalo, že bychom byli na turnaji úspěšní. Vrba je typem vítězného trenéra, umí tým připravit a má i kliku. Osobně ho neznám, ale líbí se mi na něm, že má svoji vizi a jde cestou, ze které neuhne. K tomu, aby patřil mezi evropskou trenérskou špičku mu ale ještě něco chybí. Je poměrně mladý, času má dost.

Milan Frýda (bývalý český reprezentant, hráč Lausanne Sports, Slavie Praha či Hradce Králové):
Hodně těžká otázka. Vrba je určitě osobnost, má všechny věci, které k fotbalu patří a které z něho dělají výborného trenéra. Umí dát mužstvo dohromady, typologicky ho složit a má i porci štěstí, což ukázala poslední kvalifikace. Věřím tomu, že na mistrovství Evropy ukáže, že je velmi schopný trenér a udělá další krok v kariéře.

Radim Ottmar (brankář FC Hradec Králové, se sedmnácti čistými konty nejlepší gólman FNL):
Pavel Vrba historicky dokázal, že je velice dobrý trenér a Euro by to mohlo  potvrdit. Považuji ho za výjimečného kouče, který  může dokázat velké věci jako třeba s Plzní. Dovede zvládnout tým složený z velkých individualit, postavil do latě i Pavla Horvátha, ikony za ním vždy stály. A pak se mi líbí fotbal, který jeho mužstva hrají.

Jan Jeřábek (záložník FK Pardubice, 
kapitán a nejzkušenější hráč druholigového týmu):
Pavel Vrba je určitě jeden 
z našich nejlepších trenérů, má zkušenosti i z evropských pohárů. Jen těžko odhadovat, jestli na hráče dokáže přenést to, co si představuje, když s nimi není v každodenním kontaktu. Po psychologické stránce je dobře připraví, ale z pohledu taktiky to bude mít vzhledem ke klubovým odlišnostem těžší.