Ale co pro divizní tým? Převýšovu se to povedlo, přestože mezi oběma týmy byl rozdíl tří soutěží. Obrana divizního nováčka pracovala obětavě a bez větších chyb. Jedním článkem byl pravý bek Bedřich Franc, jehož zdobila hlavně spolehlivost.

Povězte, jaké máte dojmy po vítězství nad Slavií?
Je to úplně úžasné. Nikdo nečekal, že vůbec vyhrajeme, natož o tři góly. Asi jsme měli dobrou taktiku. (usměje se)

Zkraje zápasu vás soupeř zatlačil, avšak neskóroval. Bylo to klíčové pro další vývoj?
Důležité bylo, že jsme to ustáli bez gólu, poněvadž na nás slávisté vlítli. Museli jsme se popasovat s jejich úvodním tlakem a rychlostí hráčů. Chvilku nám to sice trvalo, ale poločas jsme vydrželi, navíc v jeho závěru jsme se prosadili. Věřili jsme, že můžeme po přestávce přidat i další branky.

Bylo důležité na začátku přizpůsobit se tempu soupeře? Přece jen první liga je rychlejší.
Určitě. Je to rychlejší a důraznější fotbal. Říkali jsme si, že musíme vydržet zhruba patnáct minut, potom se to trochu srovná a bude to lepší.

Jak se vám bránili prvoligoví hráči? Rozhodně jste vzadu měli více práce než obvykle.
Jak bych to řekl… V televizi to vypadá jinak a na hřišti pak také. Určitě to nebylo jednoduché, ale poradili jsme si.

Jsou to tedy také jenom lidi?
To rozhodně. (přikyvuje)

Jak jste na tom byli se silami? Mohli jste až do konce nebo někoho chytaly křeče?
Na hřišti jsem neviděl nikoho, kdo by měl křeče. Odjezdili jsme to od začátku až do konce. V takovémto zápase se prostě člověk musí vydat.

Kouč Petrouš: Tohle se prostě nemůže stát

Trenér fotbalistů Slavie Praha Michal Petrouš byl po středečním pohárovém výbuchu svého týmu v Převýšově pochopitelně zklamaný. „Měli jsme hrát presink a my se k němu prakticky ani nedostali. To si nedovedu vysvětlit. Chyběla mi ochota hráčů se porvat. Mysleli si, že to uhrají jen fotbalovostí. Převýšovu žádná z těchto věcí nechyběla. Měli jsme sice několik příležitostí, ale fotbal se nehraje na šance, nýbrž na góly. V závěru jsme pak ještě mohli inkasovat jeden dva navíc. Je to naprosto neomluvitelný výsledek. Důkladně si to rozebereme a určitě z toho vyvodíme tvrdé důsledky. Tohle se prostě nemůže stát,“ uvedl Petrouš bezprostředně po nečekaném vyřazení z Ondrášovka Cupu.