Pro většinu hradeckých fotbalistů je utkání proti Slovácku, které se hraje v mladoboleslavském azylu od 17 hodin, největším utkáním v kariéře. Takovou váhu má semifinále často neprávem podceňovaného domácího poháru. Ale je jasné, že oběma týmům jde o hodně.

SPARTA ČEKÁ

Vítěz pátečního střetnutí totiž postoupí do velkého finále, kde čeká pražská Sparta, a navíc udělá další krůček k případnému postupu do Evropy. Lákadel je opravdu hodně.

„V tuhle chvíli cítíme, že tenhle zápas je ještě víc než liga. Abych řekl pravdu, pro většinu z nás to je možná největší zápas dosavadní kariéry,“ potvrdil důležitost pátečního mače pro klubový web hradecký záložník Dominik Soukeník.

Všichni na východě Čech by si rádi zavzpomínali na úspěšný rok 1995. Před 27 lety Votroci pod vedením trenéra Petra Pálky dokráčeli až na vrchol, když ve finále přetlačili žižkovskou Viktorku po penaltovém rozstřelu. V týmu tehdy řádily legendy jako například Pavel Černý, Milan Ptáček, Richard Jukl, Ivo Ulich a další.

POHÁROVÁ JÍZDA

Votroci nad očekávání válí v lize, kde jsou šestí, čemuž pomohly výhry v posledních dvou kolech. V poháru navíc vyřadili silné prvoligové týmy. Na jejich kopačkách skončil v osmifinále ostravský Baník, ve čtvrtfinále zase po skvělém obratu přešli přes vršovické Bohemians.

„Bylo strašně důležité, že jsme poslední dva ligové duely zvládli, protože jsme tím výrazně zvýšili svou šanci na to, abychom v lize udrželi prostřední skupinu. Je pravda, že můžeme mít čistou hlavu, ale Slovácko je stejně favorit,“ dodal Soukeník, který stejně jako celý tým věří, že je do Mladé Boleslavi přijedou ve velkém počtu podpořit hradečtí příznivci.