Ne, nezajímá je, jak tam bude v létě, kdy tam vycestují tisíce českých turistů. Do místního letoviska Umag, kde se hraje známý tenisový turnaj Croatia Open, totiž jejich tým vyrazí na soustředění.

Odjezd je ve středu ráno, hned po prvním tréninku, který mužstvo ještě zvládne na stadionu v Malšovicích, na umělé trávě obklopené ze všech stran sněhem. „Mělo by tam být víc než deset stupňů," věřil Pilný. V úterý kolem poledne však byla teplota nižší, necelých sedm stupňů. Koučovo přání je jednoduché rozklíčovat: Trenéři potřebují, aby se mančaft na odvetnou část nejvyšší soutěže už začal chystat na přírodní trávě. „Proto se tam jede. To je zásadní. Plus zajímavé duely s těžkými soupeři," upozornil Pilný. „Všechno to jsou prvoligové týmy. Celje a Koper ze Slovinska jsou uprostřed tabulky. Mostar první ligu v Bosně a Hercegovině vede. Vždycky to jsou specifické zápasy. I já pamatuji, že se to pokopalo a dokonce se zápas i nedohrál. Jen doufám, že toto se nebude opakovat, že se vše odehraje v klidu a hlavně, že nám zápasy něco ukážou a do ligy napoví," zadoufal.

Tým jede do Chorvatska autobusem, čeká ho skoro osm set kilometrů dlouhá štreka. Bydlet bude v hotel Villager Sol Garden a do Česka se vrátí po osmi dnech.