Co trápí fotbalisty Hradce Králové nejvíce?

Pohledem statistika – obranná fáze. Čtyři inkasované branky ve dvou utkáních nejsou lichotivou vizitkou mužstva, které má čáku na postup.

„Když jsme před třemi lety postupovali do ligy, tak jsme moc branek nedostávali. Všechno jsme měli postavené na obraně. Na tom musíme zapracovat," říká krajní bek Poděbradský.

Kde vidíte příčiny porážky?
Nehráli jsme dobře kombinačně, pomalu jsme dostupovali hráče soupeře, nepomohl nám ani první inkasovaný gól. Ale to se stává. On (Hottek) to trefil fakt krásně do šibenice. Přesto jsme ještě vyrovnali na 1:1, ale pak jsme neuhlídali standardku. Sice jsme se ještě o něco snažili, ale z naší strany to bylo málo. Karviná má zkušené mužstvo a výsledek si pohlídala.

Přesto jste v závěru mohli 
po rohovém kopu vyrovnat.
To ano. Schejbič (Jan Schejbal) měl v 90. minutě hlavičku, která měla skončit v brance. Bohužel to šlo vedle a bylo to jen vyvrcholení našeho špatného výkonu.

Karviná platí za jednoho z favoritů soutěže. Hrálo se vám proti ní špatně?
Dal se s nimi hrát dobrý fotbal, jenže náš výkon byl prostě špatný. V určitých fázích zápasu jsme se snažili obejít tři hráče místo toho, abychom balon jen posunuli. To byla naše největší chyba. Vůbec jsme nehráli na jeden dva doteky.

Ze dvou zápasů jste získali pouze jeden bod. Jste rozčarovaný 
z úvodu sezony?
S Pardubicemi jsme hráli od 15. minuty v deseti lidech. I když jsme nakonec mohli vyhrát, tak bod jsme brali. V Karviné jsme ale už chtěli naplno zabrat. Ještě nedávno jsme hráli ligu, v každém zápase budeme za favority a na nás je, abychom to na hřišti dokazovali. Bohužel v neděli to nebylo vidět.

Za 180 minut jste inkasovali už čtyřikrát. Defenziva nefunguje, jak má?
Když jsme před třemi lety postupovali do ligy, tak jsme moc branek nedostávali. Všechno jsme měli postavené na obraně. Musíme na tom zapracovat, protože branek dostáváme dost. Je potřeba se soustředit na to, abychom to vzadu odehráli na nulu a vepředu aspoň jeden gól dali. Nesmíme si myslet, že pět jich dáme a tři dostaneme. V Karviné jsme propadali v osobních soubojích, to bylo nejmarkantnější. Mužstvo si bude ještě nějakou chvíli sedat. Za dva měsíce nemohou být naše výkony stoprocentní, bude to chvíli trvat. Ale až si to všechno sedne, tak budeme hodně silní.

V neděli přivítáte Táborsko, 
pro klid duše je třeba vyhrát. Budete pod tlakem?
Pod tlakem jste každý zápas, záleží na tom, jak si to srovnáte v hlavě. Jinak to bere člověk, který je zkušenější, jinak mladý kluk, co teprve začíná. Budeme se snažit nastupovat do zápasu v pohodě, je stále začátek sezony. Bodů můžeme posbírat ještě dost a dost.