Adama Vlkanovu, který jim vstřelil rozhodující gól, drželi pod krkem, Petr Schwarz kvůli nateklému kotníku hrál jen v sobotu. Tomáš Malinský má monokl. „Jo, jo, byl to lokťák," usměje se.

Hradečtí fotbalisté si o víkendu vyzkoušeli hru v balkánském podání. V sobotu porazili slovinský Koper 1:0, v neděli se poměřili s vedoucím celkem bosenské soutěže Mostarem. Votroci sice vedli od 12. minuty, jenže ve druhé půli třikrát inkasovali a podlehli 1:3.

První utkání se dohrávalo v napětí. „Nebyli moc féroví," říká Malinský. „Události z cca šedesáté minuty tak nějak nastartovaly jiskření na hřišti, na soupeři bylo s postupujícím časem hodně vidět, že s námi za žádnou cenu nechce prohrát. Nakonec ale vše proběhlo v mezích," neláme si hlavu s tvrdší duelem kouč Bohuslav Pilný.

On sám byl nakonec rád, že si jeho mužstvo tenhle typ boje otestoval. „Samozřejmě, že chceme a musíme být na hřišti disciplinovaným týmem, ale zase nemůžeme působit dojmem jakéhosi sparringpartnera, na kterého si každý dovolí," upozorňuje.

Nedělní duel byl stejně jako ten první ovlivněn počasím. Déšť proměnil trávník v dalšího protivníka. „Terén byl hodně těžký. Ve druhém poločase jsme byli hodně unavení," přiznává Libor Žondra. Právě vysoký útočník poslal Hradec do vedení, ale pak byl protivník lepší. „Přitlačili nás," glosuje průběh Žondra.

Hradec Králové - Zrinjski Mostar (Bosna) 1:3

Fakta – branky: 12. Žondra – 46. a 60. Kajkut, 73. Mrkaić. Poločas: 1:0.
FC Hradec Králové: Lindr – M. Černý, Bederka, Nosek, Mudra – Martan, P. Černý, Janoušek, Trubač – Pázler, Žondra.

Hradec Králové - FC Koper (Slovinsko) 1:0

Fakta – branka: 11. Vlkanova. Poločas: 1:0.
FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Chleboun, Polom, Plašil – Súkenník, Milan Černý, Schwarz, Malinský (80. Trubač) – Vlkanova – Šípek (80. Žondra).

„Malina" z Umagu
close Tomáš Malinský. info Zdroj: Deník/ Michal Fanta zoom_in Zatím jedeme naplno, dvě fáze denně. Proto jsme z Umagu ještě nic neviděli. Ale mluvilo se o tom, že bychom mohli jet na výlet do Itálie.
Navíc tady pořád prší, takže jsme na hotelu. Ten je výborný, jídlo perfektní, využíváme i wellness. Máme toho celkem dost, proto si večer dáváme masáž, to je pohoda. Pak si s Petrem Schwarzem pustíme film a usínáme.
V sobotu a v neděli jsme byli rozděleni na dvě party. Obě dopoledne společně trénovaly, ale odpolední zápasy se soupeři ze Slovinska a Bosny jsme hráli ve dvou skupinách. Druhá měla volno, což se mě týkalo v neděli.
(Tomáš Malinský)