„Dosáhli jsme důležitého vítězství. Fotbalovost jde v naší situaci stranou, podstatné jsou body," s uspokojením pronesl po vítězství 1:0 trenér Hradce Róbert Barborík. „Podařilo se nám uhlídat Doška a v rozhodujících chvílích nás podržel i brankář Koubek," dodal.

Barborík litoval, že drama se odehrávalo až do úplného konce. Pojistku měli na kopačce Malinský s Vaněčkem, ale velké šance neproměnili. „Škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Dýchalo by se nám na konci lépe."

Slovácko prohrálo na domácím stadion popáté v řadě! Výhru nepřineslo ani utkání s posledním Hradcem. „Vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Bohužel jsme doplatili na špatnou kvalitu našeho hřiště, které je nejhorší v první i druhé lize. Nechceme se na to vymlouvat. Ale místo fotbalovosti musíme spoléhat na zjednodušení hry," posteskl si kouč Slovácka Svatopluk Habanec.

Jediný gól utkání vstřelil Aleš Čermák už v 7. minutě, kdy po zpětné přihrávce Pavla Dvořáka zakončil technickou střelou k tyči.

„Střelec byl schovaný za hráčem, jehož obstřelil. Na přesně umístěnou střelu jsem nedosáhl. V dalším průběhu zápasu jsem byl bez práce. Až v závěrečných třech minutách jsem chytl tři sóla. Ale to už bylo dáno vývojem hry," řekl gólman Milan Heča.

Rolko válí, chytil druhý dech

Libor Došek a Adrian Rolko.Slovácko - Na podzim byl za mizerné výkony usazen na lavičku. Pak se do sestavy vrátil, ale jeho pozice nebyla v zimní pauze kdovíjak pevná. Adrian Rolko ale chytil druhý dech. Na jaře válí. Ve všech třech zápasech patřil k nejlepším na trávníku.

Činil se i na Slovácku. Libor Došek by mohl povídat… „On je nevyzpytatelný, má sílu. Celé Slovácko je na domácím hřišti silné. Až když rozhodčí písknul naposled, tak jsem uvěřil tomu, že jsme vyhráli," usmíval se hradecký kapitán.

Jen jednou se dostal Došek do velké šance, tu mu ale zneškodnil gólman Koubek. Jinak si neškrtl. „Potkávám se s ním celou kariéru. Hrajeme na sebe, to je pořád stejné. Dva dvoumetroví hráči, taková dvě kružítka, co opisují stejné poloměry. Jeho to bolí, mně to bolí taky. Samá ruka, samá noha. Gól nám ale nedal," oddechl si Rolko.