„Byl to pro nás hodně náročný zápas, hodně soubojové utkání. Bylo tam velké množství dlouhých míčů a hlavičkových soubojů,“ vykládal Čech.

On se v nich cítil jako ryba ve vodě. Ač je na stopera poměrně sporé postavy, s habány v útoku Třince, především s René Dedičem, se popasoval dobře.

„Ale pozor, Fanda je velmi dobrý hlavičkář,“ pochválil benjamínka hradecký kouč Karel Havlíček.

To je pravda, jinak by chlapec se 182 centimetry a 71 kilogramy nemohl ustát střety s Dedičem, jenž měří o jedenáct cenťáků více a na váze má k dobru celých šestnáct kilo…

„Hodně nám pomohl Petr Schwarz, dost toho odskákal,“ děkoval, po utkání Čech. „Ve středu zálohy jsme měli dobré hlavičkáře,“ upozornil.

Hlavní šichta však byla na něm a jeho kolegovi Martinu Noskovi. Tahle dvojice poprvé naskočila ve středu proti Žižkovu a v Třinci si účast v základní sestavě zopakovala.

Ono se už vlastně čekalo, kdy se Čech prosadí. Již na konci minulé sezony zazářil v první lize a Havlíček na něj chtěl sázet. Jenže mladík odjel na mistrovství Evropy devatenáctiletých do Gruzie, kde patřil mezi náhradníky. A na takových turnajích se moc netrénuje…

Proto byl fyzicky rozhozený a na začátku druhé ligy dostávali šanci jiní, konkrétně Jiří Bederka s Markem Plašilem. Nyní už je však „mladý Fanda“ plný sil a zpět v sestavě.

Ilustrační foto.
Břevno napálily oba týmy. Proto veze Hradec z Třince bod a Ottmar první nulu

Řekl o remíze v Třinci
„O poločase bych řekl, že v případě remízy tady body ztratíme. Ve druhé polovině ale domácí měli dobré šance, a tak musím říci, že remíza je spravedlivá.“
(Igor Súkenník, záložník Hradce Králové)