Již 38. ročník tradičního fotbalového Lázeňského poháru se odehrál na sklonku července v moravskoslezských Klimkovicích. Východočeskou kopanou tradičně zastupovalo hned kvarteto mužstev.

V nejistotě žili až do konce skupiny

Ve skupině A se představil obhájce prvenství z Lázní Bělohrad. Ten v prvních dvou utkáních nezaváhal a potvrdil roli favorita dvěma přesvědčivými výhrami proti týmům hrajícím okresní přebor (Mšené Lázně 4:1 a Konstantinovy Lázně 3:0). Ani dvě výhry však Bělohradu nedávaly jistotu finále, neboť v závěrečném utkání úvodního dne si ještě na finále brousil zuby domácí tým. Ten byl před zápasem až na třetím místě, ale v případě výhry se mohl katapultovat do finále. Alespoň bod by mu stačil na zápas o bronz.

Bělohrad dlouho vedl 2:0, domácí však snížili a v poslední minutě navíc kopali penaltu! Klimkovický hráč však vstupenku do nedělního boje o bronz odmítl, jelikož ani z následné dorážky neuspěl.

Remíza na bitvu o bronz stačila

Hned tři zástupci východních Čech tvořili skupinu B. Favoritem byl však poslední protivník, účastník Zlínského krajského přeboru – Luhačovice. Ty potvrdily svoji roli, ale zapotily se dvěma hubenými vítězstvími (obojí 1:0) nad dobře hrající Železnicí a s Velichovkami.

Turnaj nevyšel zakladateli klání Janským Lázním, neboť oslabený celek hned třikrát prohrál.

Tajenku, kdo bude hrát druhý den o třetí místo, rozhodl vzájemný duel Velichovek a Železnice. O něco lepší výchozí pozici měly Velichovky, kterým stačila remíza. Tu nakonec se štěstím uhájily.

Následující den se hrálo nejprve konečnou o 7. pozici. Janské Lázně si však výhru útěchy nevybojovaly ani tentokrát a prohrály se Mšenými Lázněmi 3:5.

Chuť si spravila v utkání o celkovou 5. příčku Železnice, která si vítěznou trefu na 2:1 schovala na poslední minutu.

O medailistech rozhodovaly penalty

Zápas o třetí místo mezi Velichovkami a Konstantinovými Lázněmi rozhodovaly až penalty. V nichž byli lepší velichovští hráči.

Finále obsadili oba favorité skupin. Tým Lázní Bělohrad dokázal otočit skóre na 2:1, ale luhačovický hráč poslal zápas do penaltového rozstřelu. Při něm byl úspěšnější obhájce prvenství, který zdolal svého soka 4:3. Rozhodující penaltu proměnil Lukáš Jezbera.

Kulatý ročník se vrátí k zakladatelům

Jeho spoluhráč Miroslav Rychecký opanoval tabulku střelců, velichovský Tomáš Hasník kraloval mezi brankáři a nejlepším hráčem byl vyhlášen luhačovický Jan Jelínek. Jako nejslušnější mužstvo byl oceněn pořádající oddíl z Klimkovic.

Lázeňský pohár se na další dva roky přesune na východ Čech. Příští rok se práva pořadatelství zhostí Železnice a za dva roky zavítá již 40. ročník do místa svého narození – do Janských Lázní.

Konečné pořadí 38. ročníku Lázeňského poháru v Klimkovicích: 1. FK Lázně Bělohrad, 2. FK Luhačovice, 3. TJ Velichovky, 4. TJ Sokol Konstantinovy Lázně, 5. TJ Sokol Železnice, 6. TJ Klimkovice, 7. Sokol Mšené Lázně, 8. SK Janské Lázně.

Jaroslav Šubrt, Lubomír Douděra