Už jen dva východočeské týmy figurují v letošním ročníku Poháru ČMFS. Druholigový FC Hradec Králové a třetiligový Náchod–Deštné dnes budou usilovat o postup do 4. kola. Projít do osmifinále nebude vůbec jednoduché. Obzvláště v případě Náchoda, který hostí prvoligovou Viktorii Žižkov. Fotbalisté FC Hradec Králové naopak zajíždějí do hlavního města, kde se střetnou s Bohemians Praha. Výkopy obou zápasů jsou v 16.30 hodin.

 

Náchod – Viktoria Žižkov

Náchodští na pohárové cestě vyřadili Převýšov (2:1) a Letohrad po penaltovém rozstřelu. Trenér Karel Krejčík doufá, že jeho svěřenci budou Žižkovu důstojným soupeřem. „Chci věřit, že s Viktorkou udržíme krok co nejdéle. V tréninku jsme si vyzkoušeli i pokutové kopy,“ prozradil. V brance by měl nastoupit zkušený Kobos, který v soutěži plní spíše roli dvojky. „Petr se výrazně podílel na vyřazení Letohradu. Snad se mu utkání povede. Příchodem Chlebouna a Jirmana vzrostla v týmu konkurence. Každopádně chceme uhrát co nejlepší výsledek,“ předeslal Krejčík.

Bohemians Praha – Hradec

Souboj druholigových celků nemá favorita. Vítěz narazí na lepšího z dvojice Příbram – Plzeň. „Ač dostanou příležitost hráči širšího kádru, chceme postoupit,“ zdůraznil kouč Luděk Klusáček. Bohemians jsou sice ve druhé lize nováčkem, v předešlém kole ale vyřadili prvoligové Kladno. „Jedná se o zkušené mužstvo, kterému se daří také v mistrovské soutěži. Vzhledem ke složení kádru je ani za nováčka nepovažuji,“ pravil hradecký kouč, který rovněž potvrdil, že do sestavy zařadí novice Martina Čupra.