Výsledkově to stálo za starou belu, fotbalisté Hradce Králové prožili možná nejhorší půlrok v samostatné české lize. Přesto se najdou události, na které se bude vzpomínat i po letech. Deník jich nabízí rovných pět.

Black out s Jihlavou

Dlouho dopředu se vědělo, že bitva s Jihlavou bude o mnohém, jen ne „o ničem". Hradec se chystal na nejdůležitější mač podzimu. V případě vítězství mohl vklouznout do pohody, v opačném případě do průšvihu.

Pohříchu se stalo to druhé.

Pětadvacet minut hrálo jedno mužstvo – to černobílé.

Pak se dostavil totální black out! Jako když domácí tým kdosi odstřihne od přísunu energie.

Jistič se nepodařilo nahodit do konce utkání. Vysočina se i díky gólu exhradeckého Harise Harby opájela triumfem 3:0, zahanbení „votroci" se krčili v koutě.

Baroko v obraně

Jihlava 0:3, Jablonec 0:2, České Budějovice 2:3, Dukla 2:4! Čtyři po sobě jdoucí domácí zápasy, čtyři vážné anomálie v obranné práci „votroků". Defenzivní řady s noblesou pořádaly dny otevřených dveří. A bylo jedno, zda je v sestavě kapitán Adrian Rolko, nebo sedí na lavičce.

A teď se podržte. Největší paradox na závěr: ve zbylých pěti domácích zápasech inkasoval Hradec pouze jednou!

Patnáct opilců

„Nenechám se odradit patnácti opilci, kteří si zakřičí „Prokopec ven". Mohli by mít alespoň elementární slušnost ke klubu, když ne ke mně."

Jindy klidnému trenérovi ruply nervy. Po prohraném utkání v Příbrami ho několik výrostků v hledišti bez skrupulí odvolávalo a nejmladší lodivod v historii české ligy na to reagoval po svém.

Udělal chybu. Následky nedomyslel.

Fanoušci se bouřili, fanklub požadoval jeho okamžité odvolání, ultras „vypustili" následující stěžejní duel s Českými Budějovicemi, který „votroci" i kvůli dvěma neregulérním brankám soupeře ztratili 2:3. To už bylo na Prokopce příliš…

Rezignace Prokopce

… druhý den zašel do kanceláře člena představenstva, ale zároveň faktického šéfa klubu Richarda Jukla, a oznámil mu svůj záměr složit funkci.

Přesvědčování neproběhlo. Návrh byl během vteřiny přijat. Oba klíčoví muži věděli, že společná cesta už není možná.

Nastalo horečné, leč neúspěšné shánění nového kouče doprovázené úsměvnými výstupy z jednání představenstva. Výsledek? Vlády se ujal triumvirát: hlavní kouč Pilný, dohlížitel s profesionální licencí Barborík a konzultant Škorpil.

V tehdejší situaci to nebylo vůbec špatné řešení. Naděje na záchranu po podzimu žije.

Teenager v základu

Působil jako růže mezi podzimním listím. V sedmnácti letech nastoupil Daniel Trubač v Edenu proti slavnou historií nasáklé Slavii Praha.

Známky nervozity? Bojácnost? Drnčení zubů z obav?

Nic takového. V Praze válel, starší zkušenější protihráče převyšoval, spoluhráče jakbysmet. Své si odvedl i proti Brnu.