Mostek – Nový Bydžov B 0:0
Fakta – Nový Bydžov: Gall – Táborský, Tauchman (46. Žalman), Matějka, Král – Rohlíček, Hanuš, Kolínek (88. Obermajer), Pánek, Novák – Valenta.
Vladimír Blažej, trenér FK Nový Bydžov B: „Především musím říci, že trenér Miroslav Lebeda udělal s týmem přes zimu obrovský kus práce. Tajemství jeho úspěchu v jarní části soutěže spočívá ve výborně organizovaném obranném bloku, rychlých protiútocích a dobře zahrávaných standardních situacích. My jsme logicky na návnadu domácích nechtěli skočit, snažili jsme se hrát rovněž zodpovědně v našem systému. Podstatným okamžikem zápasu byl bohužel reflex Radima Žalmana, jemuž vyletěla ruka proti míči, který mířil do branky. Naprosto oprávněná červená karta nás poslala do deseti a změnila vývoj utkání. Naštěstí střelec domácí penalty proti Gallovi selhal. Spravedlivý bod nám udržel jednobodový náskok v čele tabulky spojený s postupem. Je to nejen velký úspěch, ale zejména další koncepční krok bydžovského klubu.“

Hlušice – Horní Staré Město 9:1
Fakta – branky Hlušic: Novák 3, Průcha 2, Horák 2, Trejbal II, Kohout. Poločas: 2:0. Hlušice: Marko – Novotný, Průcha, Trejbal I, Skokan – Horák, Soumar, Trejbal II, Baran – Novák (70. Batelka), Kohout.
Richard Vlášek, předseda oddílu SK Čechie Hlušice: „Debaklem do sítě soupeře jsme ukončili úspěšnou sezonu. Hosté kladli odpor jen do dvacáté minuty, poté byli našemu týmu jen tréninkovým partnerem a utkání se hrálo jako pouťová exhibice. K vidění byly krásné kombinace, rozehraný pokutový kop, střely do šibenice, narážečky s koncovkou do prázdné branky, kombinace na jeden dotek v našem pokutovém území a zasloužené vítězství domácího týmu. Všichni hráči zaslouží pochvalu a těšíme se na rozlučkové utkání příští týden.“

Předehráno: Stará Paka – Kratonohy 1:1.

24. kolo: Kratonohy – Robousy 3:0 kontumačně.

Loko Hradec – Opočno 5:3
Fakta – branky Hradce: M. Šimerda 2, Kovář, Schejbal, J. Šimerda. Poločas: 1:2. Loko Hradec: Beránek – Šubrt, Chlumecký, Schejbal, J. Šimerda – Šimek, Ševčík, Fof, M. Šimerda – Tuček, Kovář.
Jan Kotouček, vedoucí mužstva TJ Lokomotiva Hradec Králové: „To, že se soupeř přijel zachránit, jsme zjistili asi až v 9. minutě, kdy po dvou brankách Michla vedl 2:0. Bafuňáři z ostatních mužstev se v tu dobu pobaveně smáli. Žádná komedie se však nekonala. Diváci viděli dramatický zápas s vypjatými okamžiky. Poločasový účet uzavřel po individuální akci Schejbal. Po přestávce neúnavný Kovář srovnal a hostům začaly téct nervy. Vyloučení Tláskala znamenalo náš definitivní obrat. Opočno patnáct minut před koncem vzkřísilo naději gólem na 3:3, ale bratři Šimerdové odmítli spekulace a dvěma góly rozhodli o osudu hostů. Tímto výsledkem jsme potvrdili čtvrté místo v soutěži, které nám právem náleží za předváděnou hru a kvalitní výkony v celé sezoně. Sympatickému soupeři přejeme brzký návrat.“

Malšovice – Černíkovice 3:1
Fakta – branky Malšovic: Ninger, Tobiášek, Pilc z pen. Poločas: 2:1. Malšovice: Hošek – J. Kloubec, D. Franc, T. Franc, Velinský – Koblížek (46. Krejčí), Tobiášek, Pilc, Krucký – Ninger (75. Krotil), Duha.
Daniel Svatoň, asistent trenéra TJ Sokol Malšovice: „V úvodu zápasu jsme byli aktivnější, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme se dostali do vedení. Ve druhém poločase soupeř vyrovnal hru, skóre se mu však srovnat nepodařilo. Naopak my jsme v závěru zápasu přidali pojistku z pokutového kopu. Udělali jsme tím vítěznou tečku za úspěšnou jarní částí letošní sezony.“

Dohalice – Stárkov 2:1
Fakta – branky Dohalic: Gazdík, Horáček z pen. Poločas: 2:0. Dohalice: Vaněk – P. Pišl, K. Miškář, Čížek, Novák – Taichman (62. Dvořák), Košťál, Marek, Horáček – Gazdík (73. L. Miškář) – Blecha.
Jiří Blecha, trenér TJ Sokol Dohalice: „Zápas pravdy jsme zahájili aktivně. Tlačili jsme se před branku hostí, ti se naopak od úvodního hvizdu snažili o pomalé tempo s častým přerušováním. Nakonec si hosté vypracovali i první stoprocentní šanci. Neinkasovali jsme jen díky pohotovosti brankáře Vaňka. Po půlhodině hry jsme během šesti minut dvakrát skórovali. Do druhého poločasu jsme šli s cílem neinkasovat, ovšem opak byl pravdou. Hosté z nevinně vypadající akce snížili a začali jsme se bát o výsledek. Na dost dlouhou dobu jsme vypadli z rytmu, naštěstí hosté nevyrovnali. Nakonec jsme hru opět dostali pod kontrolu, ale další slibné šance zůstaly nevyužity. S velkou úlevou jsme přivítali konečný hvizd hlavního rozhodčího. Radost propukla až po následných telefonátech, kdy se potvrdilo, že jsme záchranářské práce zvládli.“ (ill)