Obě skupiny krajské fotbalové I. B třídy na Královéhradecku mají za sebou duely třetího dějství.

SKUPINA A

Hlušice – Rudník 2:5
Fakta – branky Hlušic: Trejbal z pen., Svěcený. Poločas: 0:1. Hlušice: Mil. Batelka - Novotný, Průcha, Zikmund, Svěcený - R. Batelka(22. Mich. Batelka, 78. L. Trejbal), J. Trejbal, Tesař, Soumar - Baran, Špaček (65. O. Kohout).

Jaromír Průcha, trenér SK Čechie Hlušice:
„Toto utkání nám tak trochu nastavilo zrcadlo. Co nám je platné, že hra uprostřed hřiště je vcelku dobrá, když před soupeřovou brankou prakticky neexistujeme. Jedním slovem hrajeme bez útoku. Pak přijede takovýto soupeř, který nehraje ani fotbal, jeho heslo je: kdo to kopne dál a výš, ten je dobrý a nasází nám pět branek. Musíme se všichni hodně zamyslet a rychle s tím něco udělat, nebo se už na začátku soutěže budeme těšit na její konec. Jinak k utkání: my se snažili přehrát soupeře kombinací, což se nám nedařilo. On? Kam byl natočený, tam to kopl - třeba i do zahrady. Ale i přes boxerské vložky a válení se po zemi, které arbitři nechtěli vidět, nám nasázel z brejků neuvěřitelných pět branek.“

SKUPINA B

Loko Hradec – Dohalice 2:0
Fakta – branky: Červený, Fof. Poločas: 1:0. Loko Hradec: Beránek - Tomek, Chlumecký, Bělonohý, Paštika - Červený, Šimerda (60. Syrůček), Němec, Chaloupka - Fof (70. Jarotek), Svatoň. Dohalice: Vaněk - M. Tichý (56. T. Novák), Taichman, Košťál, R. Novák - Javůrek (30. Dvořák), Marek, Vrabec (46. Krátký), Kulhánek - Blecha, L. Miškář.

Jan Kotouček, vedoucí mužstva TJ Lokomotiva Hradec Králové: „Do zápasu jsme šli s odhodláním a změnami v sestavě tak, abychom dokázali vstřelit gól, což byl úkol dne. Naštěstí nám pomohl soupeř, který předložil finální přihrávku Červenému, a ten nezaváhal. Do té doby byli hosté lepší a měli více ze hry. Po vedoucím gólu jsme získali jistotu a už to byla ta „lokáda“, kterou známe. Vytvořili jsme si několik gólovek, které jsme neproměnili. Až Fof tvrdou ranou z úhlu potvrdil naši výhru. Soupeř už poté neměl i přes vekou snahu sílu zápas zvrátit ve svůj prospěch.“

Jiří Blecha, trenér TJ Sokol Dohalice:
„Chtěli jsme uspět, ale… V úvodu utkání jsme byli aktivnější a domácí jsme přehrávali. Bohužel, zůstalo jen u nastřelené tyčky Blechy a pohotové střely Javůrka, kterou brankář domácích vytěsnil na roh. Naše převaha byla evidentní, ale další slibné šance zastavil nesmyslně praporek pomezního Jindáčka. Jak to tak bývá, posadili jsme domácí na koně svými chybami, zejména při inkasovaných brankách. Ve druhém poločase jsme pod dojmem zranění Javůrka hráli ustrašeně. Výsledkem byly šance domácích, které se štěstím zlikvidoval brankář Vaněk. My jsme přímou střelu na branku domácích vyslali až v 80. minutě.

Co však bylo zarážející, byl výkon rozhodčího Jehličky, který se svými asistenty přehlížel narůstající agresivitu domácích hráčů v soubojích. V tom vynikal zejména hráč Tomek, který neopomněl každý střet s Miškářem okořenit úderem lokte do zátylku. Korunu všemu nasadil sudí ve 28. minutě, kdy vůbec nereagoval na hrůzostrašný šlapák Červenky na Javůrka. Výsledkem je zlomený kotník! To vše bez karet! A závěr zápasu? Když Marek dorážel míč do sítě, postavila se do cesty ruka domácího hráče – nic. Nastavení? Nic. Tím nechci snižovat výkon domácích, své šance na rozdíl od našich hráčů proměnili. Hráli to, co jim trojice rozhodčích dovolila. Jen doufám, že přítomný delegát patřičně ocenil výkon rozhodčích.“

Předměřice – N. Město 3:1
Fakta – branky Předměřic: Šimerda 2, Bareš. Poločas: 3:0. Předměřice: Jaška – Jiroušek (60. Lejp), Mareš, Hronek, Zeman - Jaroš, T. Stanner (46. Vyleťal), M. Stanner, Frank (65. Král) - Šimerda, Voborník (70. Hlavatý).

Josef Bouček, trenér TJ Slavoj Předměřice nad Labem:
„Utkání začalo ve svižném tempu s několika šancemi na obou stranách. S postupem času jsme přebírali otěže utkání a vytvářeli jsme si daleko větší tlak na soupeřovu branku. Hosté se snažili hrozit z rychlých brejků, které ovšem naše obrana včas zachytila. První branku jsme vstřelili po trestném kopu, jejímž autorem byl Mareš. Dále jsme byli aktivní a náš tlak jsme korunovali dalšími dvěma brankami Šimerdy. Ta druhá byla po spolupráci s Voborníkem opravdu lahůdkou. Po změně stran jsme prostřídali a dali jsme šanci i ostatním hráčům. I nadále jsme byli lepším týmem, ale vytvořené šance jsme zakončili bez efektu. Hosté korigovali svůj sympatický výkon brankou v samém závěru. Z našeho týmu bych vyzdvihl výkony Mareše, Franka, Zemana a Jaroše.“

Slavia Hradec – Ohnišov 1:3
Fakta – branka Hradce: Záruba. Poločas: 0:2. Slavia Hradec: Votruba – Jaroš, Šimůnek, Ibrmajer, Klicnar (86. Mukařovský) – Pakosta (87. M. Krempa), Kašpar (46. Špaček), Lán, Podrazil – Erber (75. Záruba), Linhart.

Milan Krempa, vedoucí mužstva FC Slavia Hradec Králové: „Hra našeho mladého mužstva tentokrát na zkušenějšího soupeře nestačila, a tak si hosté zaslouženě odvezli tři body. Nám vyšel pouze úvod utkání, ale bohužel bez gólového zakončení. Po vyhraném prvním poločase si hráči Ohnišova vítězstvi po taktickém a spolehlivém výkonu uhlídali.”

Malšovice – Albrechtice 1:2
Fakta – branka Malšovic: Kuta. Poločas: 1:1. Malšovice: Zasadil – D. Krejčí, D. Franc, T. Franc, Velinský (46. Malina) – Lemon (46. Horký), Tobiášek, Ninger, Krutský - Duha, Kuta (87. Pikola).

Daniel Svatoň, asistent trenéra TJ Sokol Malšovice: „Již ve třetí minutě to bylo 1:0 pro Albrechtice, které proměnily penaltu po předchozí ruce našeho obránce. Poté jsme soupeře zatlačili a zaslouženě jsme se dočkali vyrovnání po hlavičkové dorážce Kuty. Po celý zbytek utkání jsme měli mírnou převahu, ale nedokázali jsme se prosadit proti pozorné obraně hostů. Posledních patnáct minut ve snaze strhnout vítězství na naši stranu jsme otevřeli hru a soupeř nás potrestal v nastavení z brejku, kterých měl v závěru utkání několik.“