V patnáctém kole nejvyšší dorostenecké soutěže zajížděli královéhradečtí fotbalisté do Brna. Zejména v prvním poločase byli lepším týmem a domů si zcela po zásluze odvezli bod, i přestože až do poslední minuty toužili po vítězství.

I. liga U19

Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové 1:1 (0:0). Branky: 50. Lapeš – 72. Holeš. FC Hradec: Zavřel – Holeš, Krčál, Kratochvíl – Vejchoda (55. Krátký), Hloušek, Mariottiti, Bláha (83. Ravlyk) – Jukl (82. Kovář), Hannich (52. Ryšan), Bodlák (75. Hegr).

V úvodu zahrávali domácí fotbalisté dva rohové kopy, ale „votroci“ vše vyřešili bez větších problémů.

Po dvaceti minutách převzali iniciativu svěřenci trenéra Prokopce a do konce poločasu byli jasně lepším mužstvem. Dobře kombinovali a velké nebezpečí hrozilo zejména po centrech ze stran. Hloušek, Mariottiti, Jukl ani Vejchoda však dobré možnosti ke skórování nevyužili, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Začátek druhého dějství vyšel Zbrojovce. V 50. minutě „votroci“ ve středu hřiště zbytečně ztratili míč, domácí podnikli rychlý protiútok, který úspěšně zakončil Lapeš – 1:0.

Hradečtí fotbalisté neklesli do kolen a nadále se tlačili do útoku. Příležitosti Ryšana a Krátkého zlikvidoval domácí gólman. V 72. minutě už ale kapituloval, když se po rohovém kopu hlavou přesně trefil Holeš – 1:1.

V poslední minutě mohli Hradečtí strhnout vítězství na svoji stranu: Krčál se ocitl úplně sám před brankou Zbrojovky, ale v rozhodujícím okamžiku si špatně zpracoval míč a domácí gólman zachránil svůj tým od pohromy.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové: „V prvním poločase jsme podali výborný výkon a soupeře jasně přehráli. Vytvořili jsme si několik příležitostí ke skórování, ale bez efektu. Vstup do druhé půle se nám vůbec nepovedl, neboť jsme zbytečně inkasovali. Na druhou stranu jsem rád, že i za nepříznivého stavu kluci makali a podařilo se jim po zásluze vyrovnat. I když jsme chtěli v Brně vyhrát, tak i remíza po našem kvalitním výkonu má svoji cenu. Závěrečné podzimní domácí utkání absolvujeme v sobotu, kdy od 12 hodin na hřišti Olympie v Kuklenách hostíme Slovácko. S našimi věrnými fanoušky se chceme rozloučit vítězstvím.“

Jan Skalička