Jednasedmdesát dní a sedm zápasů trvalo, než získali fotbalisté Hradce Králové další bod, ale radost z toho mají pramalou. V extrémně složité situaci potřebovali vyhrát, a to se jim nepovedlo. S Libercem, kterému chyběli tři klíčoví hráči (Frýdek, Pavelka, Šural), pouze remizovali.

Na Všesportovním stadionu se vzpomínalo na začátek ročníku. Hradec tehdy dokázal své soupeře přehrát, přestřílet a vytvořit si mnohem víc zajímavých momentů, jenže nedokázal svoji převahu přetavit v góly.

V neděli se scény zmaru a zoufalství opakovaly.

Už ve 12. minutě se Malinský, jenž se do sestavy dostal na úkor Aleše Čermáka (zranil se na předzápasovém rozcvičení), nacpal před Koláře. Tvrdě vypálil, ale hostující brankář měl den s velkým D. Po půlhodině hry to na něho v dobré palebné pozici zkoušel šajtlí Černý, opět bez úspěchu. Na druhé straně zářil i Koubek. Poradil si s placírkou Jarolíma, ve druhém poločase pak s pekelnými dělovkami Fleišmana a Obročníka.

„Hradec podržel brankář," všiml si hostující kouč Samuel Slovák.

Totéž mohli tvrdit členové hradeckého realizačního týmu o libereckém Ondřeji Kolářovi. V 64. minutě vyšíval před vápnem Bosňan Halilovič, následnou střelu otřel o Pimparu a tečovaný míč se obloukem snášel za Koláře. Půlka stadionu už byla na nohou, ale gólman je usadil famózním zákrokem, kdy konečky prstů vytáhl míč nad břevno.

Od té chvíle už zasahovat nemusel. Černý po rohovém kopu hlavou přestřelil a střídající útočník Vaněček – po přiťuknutí Dvořáka – mířil o decimetry vedle.

„Pozitivní je, že máme bod a že jsme nedostali gól. Udělali jsme pokrok v práci obranné čtveřice, byla znát přítomnost Juraje Križka, ale v zakončení nám chyběla větší přesnost," procedil mezi zuby Róbert Barborík, jeden z dvojice hradeckých trenérů.

„Votroci" mají po 14 kolech na kontě 7 bodů, na nesestupové příčky ztrácejí stejný počet.

„Abychom měli reálnou naději na záchranu, musíme po podzimu mít dvanáct bodů," tuší Barborík.

Po reprezentační přestávce se Hradec představí na trávníku pražské Slavie, o týden později zakončí první polovinu sezony domácím zápasem proti Zbrojovce Brno.

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 0:0

Fakta – rozhodčí: Zelinka – Pelikán , Pospíšil. ŽK: 1:3 (Černý – Pimpara, Delarge, Mudra). Diváci: 2146.
Sestavy – FC Hradec Králové: Koubek 7 – Holeš 7, Rolko 5, Križko 6, Plašil 5 – Kotiš 4 (60. Trubač 6), Černý 5 (81. Chleboun) – Štípek 5, Halilovič 5, Malinský 6 (69. Vaněček) – Dvořák 5. Trenér: Pilný.
FC Slovan Liberec: Kolář 8 – Mudra 5,
Karišik 4, Pimpara 4, Fleišman 7 – Kolár 5, Obročník 5, M. Jarolím 6, Ďubek 5,
Delarge 6 (78. Hadaščok) – Luckassen 4 (85. Hamulák). Trenér: Slovák.

Hvězda zápasu

ONDŘEJ KOLÁŘ, brankář Liberce. Už ve 12. minutě sebral gól Malinskému, velkou parádu předvedl ve druhé půli, kdy tečovanou střelu Haliloviče stihl konečky prstů vytlačit mimo.

Moment zápasu

TYGR V BRANCE. V 64. minutě Halilovič vyšle střelu, která se otře o jednoho z libereckých hráčů a padá za Koláře. Ten se vymrští do vzduchu a tygřím skokem hasí vážný problém.