Po skončení kariéry se stal funkcionářem OFS Hradec Králové. Více než dvacet let moderuje zápasy FC Hradec Králové, a to od prvoligového áčka až po mládežnické celky. Ve spolupráci s OFS Hradec se podílí na pořádání žákovských halových turnajů. Pod jeho vedením se již řadu let koná populární Šampáňo Cup, kterého se účastní vesměs bývalí fotbalisté. Nechybí ani při tradičním turnaji fotbalových hvězd, který se každoročně koná v hale Slavie. Pokud je třeba, ochotně pomůže při konání dalších sportovních akcí ve městě pod Bílou věží.

Kromě fotbalu moderoval dlouhých šestnáct let extraligové zápasy pardubických hokejistů a zažil s nimi i dva mistrovské tituly. Nechyběl při mezistátních hokejových zápasech na pardubickém ledě včetně juniorského mistrovství světa hráčů do dvaceti let.

Do dalších let hlavně pevné zdraví, štěstí, spokojenost, žádné „přebrepty" u mikrofonu a hodně radosti ze svých vnoučat přejí Bohumilu Lemfeldovi všichni kamarádi a známí. Ke dlouhé řadě gratulantů se připojuje hradecký OFS a naše sportovní redakce.   (js)