Východočeši teď musí své zápasy vyhrávat a zároveň spoléhat na zaváhání rivalů. Do konce ligy hrají třikrát, jejich soupeři čtyřikrát.

Tlak, ale platonický

Před nejvyšší návštěvou sezony (2913 diváků) začal Hradec zhurta. První minuty patřily jemu. Malinský hned od začátku nakopl turbo a dvěma průniky provětral defenzivu Karviné. V 6. minutě pak po centru Noska
z voleje pálil Holeš, ale míč nasměroval jen do rukavic Pindrocha. To však bylo na dlouhé desítky minut poslední vážnější ohrožení hostující branky.

Slezané začali být aktivnější, první gólovku měl
na noze rychlý Moravec,
o chvíli později musel ukázal svoji extratřídu Ottmar proti hlavičce Hoška.

Hostující standardky způsobovaly domácím velké starosti a po jedné z nich padl i úvodní gól.
Exhradecký Zelený přiťukl ve vápně míč do střely Budínskému a ten ho uklidil přesně k tyči.

Po změně stran Hradec zvýšil aktivitu. Vytvořil si tlak, ale jen platonický. Výtečně organizovaná defenziva soupeře propustila jen dvakrát Tomáše Malinského, kterému vždy do střely ještě stihl někdo z bránících hráčů strčit nohu. „Hlavně při té první šanci jsem se šel už pomalu radovat," nechápal Malinský.

V nastavení pak přišla další pohroma, Puri proměnil rychlý brejk a Karviná tak může ve finiši FNL počítat i s lepšími vzájemnými zápasy (na podzim vyhrál Hradec v Karviné 1:0).

„Je to nepříjemné, ale pořád jsme ve hře. Kdybychom to dnes zvládli, tak by to bylo asi moc jednoduché. Budeme se pořád rvát. Soutěž nekončí, ve fotbale se dějí zajímavé výsledky," uvedl domácí lodivod Bohuslav Pilný.

„Bylo to nadprůměrně takticky vedené utkání blížící se první lize a my jsme strašně rádi, že jsme ho zvládli," zářil štěstím karvinský kouč Jozef Weber.

Hradec Králové - Karviná 0:2

Fakta - branky: 35. Budínský, 90. Puri. Rozhodčí: Marek – Blažej, Pilný. ŽK: Mareš, Krmaš – Fiala, Janečka. Diváci: 2913. Poločas: 0:1.
Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Mareš – Trubač (85. Chleboun), Janoušek (58. Černý) – Vlkanova, Zorvan (65. Krátký), Malinský – Pázler. Trenéři: Frimmel a Pilný.
Karviná: Pindroch – Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann – Šisler – Zelený (67. Urgela), Fiala (85. Panák), Budínský, Puchel (72. Puri) – Moravec. Trenér: Weber.

Výsledky a pořadí

FNL - další výsledky 26. kola: Pardubice - Vyšehrad 0:1 (0:0), Frýdek-Místek - České Budějovice 1:1 (0:1), Ústí nad Labem - Sokolov 1:1 (1:0), Táborsko - Znojmo 2:1 (1:0), Olomouc B - Vlašim 1:0 (0:0), Varnsdorf - Opava 0:0.

1.    Hradec Králové    25    14    8    3    40:15    50
2.    Karviná    24    14    7    3    41:13    49
3.    Znojmo    24    15    4    5    49:24    49
4.    Sokolov    24    9    11    4    28:19    38
5.    Ústí nad Labem    25    8    11    6    36:28    35
6.    Táborsko    25    7    11    7    31:31    32
7.    Pardubice    24    8    8    8    24:24    32
8.    Opava    24    5    13    6    29:30    28