„Pro Hradec to, bohužel, není nic nového," říká Ivo Ulich, exreprezentant, který by měl v létě společně se svými obchodními partnery vstoupit do klubu jako minoritní vlastník. A po roce rozkoukávání odkoupit od města majoritu.

Kardinální otázka je jasná. I když ji sám někdejší šikovný záložník jako životně důležitou neprezentuje. Bude na podzim tým vedený trenéry Milanem Frimmelem a Bohuslavem Pilným prvoligový? Nebo bude hrát o patro níž?

„Už před zimou jsem říkal: Mají výborný podzim, je potřeba udělat co nejvíc bodů. Na jaře se to totiž může zlomit, tlak se bude zvyšovat. Teď body chybí a hráči jsou pod větším tlakem," popisuje Ulich, v jaké jsou jeho následovníci pozici „Jenže si za to můžou tak trochu sami. V některých zápasech měli šance, aby vyhráli za tři body, ale to se nestalo. Proto jsou ve velmi složité situaci."

Jeho slova platí takéo posledním ligovém kole. V něm se Hradec představil v Karviné a prohrál 2:4. Mužstvu nepomohlo ani, to, že zvládlo vyrovnat nepříznivý stav a mělo více šancí než soupeř.

Nakonec padlo a v tabulce se (také) zásluhou vítězství Jihlavy nad neškodným Brnem sesunulo na patnácté místo. Nyní mají „votroci" stejně bodů jako poslední Příbram a o jeden méně než čtrnáctá Jihlava.

Mezi týmy jsou malé rozdíly, o udržení se bude bojovat až do konce sezony. Proto jsou celkem pochopitelná další Ulichova slova: „Nelíbil se mi moc komentář jednoho z hráčů po posledním zápase v Karviné. On říkal, že bod by pro Hradec nic neřešil, jenže je to naopak. Každej bod je zlatej. To nebyl úplně šťastný komentář."

Boj o záchranu má však ještě jednu dimenzi. Pod presem napjatých nervů se nemohou předvést individuality. „Kluci jsou teď pod tlakem, tam jde každá krása stranou. Jde pochopit, jak hrají v této situaci, ale základ je si věřit do poslední chvíle. Potenciál není o jednom zápase, musí ho potvrzovat celou sezonu," tvrdí Ulich. „Přesto tady zajímaví hráči jsou," je si jistý.