„Podepište, že v létě odstoupíte," položil jeden z šéfů fanklubu Votroci 2000 výzvu před Richarda Jukla, generálního ředitele, a Milana Šedivého z marketingového oddělení. Jan Michálek, předseda představenstva a asi největší zlo v očích ultras, na čtvrtečním setkání příznivců s vedením, trenéry a hráči nebyl. I po něm chtějí fans, aby odešel.

„Podepíšu to, stejně skončím," narazil Jukl na chystaný převod klubu z města na nového vlastníka. Ten by měl proběhnout brzy, od 1. července by už měl jeden ze tří nynějších zájemců držet majoritu.

ČTĚTE TAKÉ: Válka fanoušků, nebo jen obyčejná krádež 

Nakonec výzvu řešilo páteční představenstvo, které se dohodlo, že papír nepodepíše. Důvod je jednoduchý, vedení nechtělo podlehnout tlaku nevelké skupiny lidí. Proto bude dál sektor na stadionu v Malšovicích, kam ultras chodí, při duelech nejvyšší soutěže prázdný. Domácí prostředí už hráči neznají od konce podzimu. Proto po nedělním duelu s Brnem vystoupil trenér Bohuslav Pilný a nabídl rezignaci, když kotel začne zase podporovat tým.

„Jde mi o kabinu, o hráče," vykládal Pilný ve čtvrtek. Jeho osobu nakonec vzali ultras „na milost", přitom ještě v neděli pořvávali: „Pilný ven!"

ČTĚTE TAKÉ: Hradecký Rosa se vrací do hry

Kouč zvolil podobná slova i na včerejším jednání představenstva, přesto u týmu zůstane i s kolegou Milanem Frimmelem a v druhé části jara se pokusí udržet pro Hradec ligu. „Druhou nikdo hrát nechce," pronesl ředitel Jukl. „Je jasné, že výsledky nejsou uspokojivé, přesto doufáme, že se herně a gólově pozvedneme," uvedl předseda představenstva Michálek. Nyní je celek čtrnáctý.

Debata tedy vlastně nic nevyřešila, došlo však i na střet hráčů s druhou stranou. Šlo o zápas v Příbrami, kde si fotbalisté vyslechli mraky nadávek. „Létali tam čur…," postěžoval si kapitán Pavel Černý. „To není pravda," oponovali ultras. Část mužstva jim odmítla poděkovat, část ke kotli vyrazila. „Taky jsme si to důrazně vyřešili," podotkl Černý.

Každopádně i tenhle moment zvýšil napětí.