Otřesný zážitek musel v nedělním odpoledni vstřebat Lukáš Zich. Od rozparáděného Jablonce dostal sedm branek, tři od kanonýra Lafaty.

Gólman fotbalistů FC Hradec Králové den po zápase absolutně netušil, co se s „votroky“ v Chance aréně dělo. „Do čeho Jablonečtí kopli, to skončilo v brance. Nemám slov,“ kroutil hlavou šestadvacetiletý brankář.

Lukáši, chápete co se stalo?
Co se stalo? (odmlčí se) To kdybychom věděli, tak to asi takhle neskončí. Nehráli jsme, co jsme chtěli, a z každé střely dostali gól.

V prvních dvou ligových kolech jste předvedli kvalitní výkony, experti vás chválili. Co se najednou změnilo?
Vysvětlení se hledá těžko. Musíme si to zhodnotit a uvidíme, co bude dál. Den po zápase vůbec netuším, co se stalo.

Zažil jste někdy horší zápas?
No, naposledy v žácích, kdy jsme prohráli se Slavií 6:0. Od té doby určitě ne.

Přepadla vás bezmoc, když jste tahal ze sítě jeden míč za druhým?
Jednoznačně. Řekl jste to přesně: byla to naprostá bezmoc. Jablonečtí do čeho kopli, to skončilo v brance. Bohužel… Nevím… Fakt nemám slov.

Neměl jste v průběhu zápasu chuť vzít na nohy na ramena a utéct z Chance arény?
(ušklíbne se) To ne. Při utkání jsem takové myšlenky neměl, ale v kabině jsem si říkal, že horší zážitek jsem při fotbale nezažil.

Hrál Jablonec tak výborný fotbal, nebo vy jste byli tak špatní?
Pět minut jsme měli docela dobrých, začali jsme slušně. Jenže hned první šance Jablonce skončila gólem. Potom jsme se úplně sesypali. Vůbec nevím proč. Nehráli jsme absolutně naši hru.

Vyčítáte si některý z inkasovaných gólů?
Možná hned ten první. Chtěl jsem vyběhnout, ale moje myšlenky se střetly, a nakonec jsem zůstal v bráně. Jenom jsem se modlil, aby mě Jarolím trefil. Jenže on to udělal dobře a od té chvíle to všechno začalo.

Co vám řekl po zápase trenér Kotal?
Nic. Na nějaké proslovy nebyla chuť. O poločase jsme si s klukama říkali, že musíme utkání dohrát se ctí a druhý poločas se snažit vyhrát, nebo to uhrát na 0:0. Jenže ani to se nepovedlo. Jsme všichni hrozně zklamaní.

Čekáte v těchto dnech bouřlivou reakci jak ze strany trenéra, tak od vedení klubu?
Těžko říct. V Hradci jsem od ledna, nevím, jak to v takových případech v klubu chodí. Určitě si rozebereme naše chyby. Něco si k tomu musíme říct, protože takhle se to nedá.

Za týden v pondělí vás čeká nesmírně důležitý zápas s Příbramí. Je hodně nepříjemné pár dní předtím dostat takovou ránu?
Do zápasu zbývá ještě dost dní, tak snad se dáme všichni do kupy.

Poradíte si? Jste psychicky dost odolní?
Myslím, že jo. V tom bych problém neviděl. Do Jablonce jsme jeli s tím, že pokud něco přivezeme, bude to pro nás jen plus. Nepovedlo se. Důležité zápasy nás ale teprve čekají. Tak snad se s tím vypořádáme a už s Příbramí předvedeme minimálně stejný výkon jako s Českými Budějovicemi.

V tabulce se situace znovu pořádně přiostřila. Minulý týden vám šly výsledky pěkně na ruku, nyní tomu bylo přesně opačně, co říkáte?
Samozřejmě, od sestupu nás dělí už jenom dva body. Ale zápasy s ohroženými celky máme vesměs doma. Když je zvládneme, budeme v klidu.