Je tu také Martin, dvaadvacetiletý ofenzivní hráč, jenž poslední rok strávil v hradecké Olympii. Klub z Kuklen, jak známo, za poslední léta vylétl. Nyní je na druhém místě České fotbalové ligy, tedy třetí ligy, a na jaře plánuje průnik do druhé nejvyšší soutěže.

Jenže Malinský mladší už u toho nebude…

Od jara bude kopat v Rakousku, a to šestou ligu. „Je to něco jako kraj u nás," prozradí, co se dozvěděl o úrovni soutěže, do níž se chystá. „Trénuje se jednou týdně a potom o víkendu zápas," vysvětlí.

Z Olympie odchází, protože mu poslední půlrok zkrátka nesedl. Na jeho začátku se zranil, neabsolvoval ani celou letní přípravu. „Mimo jsem byl dva měsíce," upřesní. „Pak už jsem se do toho nedostal," říká hráč, jenž do Olympie přišel z Chrudimi, kde se rovněž snažil prosadit v České fotbalové lize.

To se událo minulou zimu. Tehdy se zdálo, že bude vše v pořádku. Malinský měl na začátku jara (Olympia hrála v té době divizi) místo v základní sestavě. Jenže postupně sez ní vytratil a na podzim už jen paběrkoval.

„Chci si trošku odpočinout, ale neznamená to, že ještě balím kariéru. Jen jsem potřeboval změnu, impuls," netají, že by se rád zase vrátil na vyšší úroveň. „Budu chtít zase zkusit třetí ligu. Ještě nejsem tak starej."

To opravdu ne.