Celkem devět okresních výběrů a jeden výběr Fotbalové asociace České republiky (FAČR) se střetlo ve dvou skupinách. První dva týmy postupovaly do semifinálových bojů a hradecký celek mezi nimi nechyběl, když v základní skupině ani jednou neprohrál v řádné hrací době. Všichni hráči na tomto turnaji jsou aktivními rozhodčími okresních, krajských i vyšších soutěží. Hrálo se 2x 12 minut na branky o rozměrech 5 x 2 metry.

Výsledky Hradce v základní skupině:

OFS Hradec - OFS Most 2:2, penalty 2:1 (branky HK: Bačo, Ležík; v rozstřelu se trefili Janata a Slavíček).

OFS Hradec - OFS Teplice 2:0 (Ležík, Slavíček).

OFS Hradec - OFS Ústí nad Labem 5:3 (Bačo, Slavíček, Janata, Koutník, Trejbal).

OFS Hradec - OFS Děčín 2:2, penalty 2:3 (Bačo, Slavíček).

V základní skupině obsadil OFS Hradec Králové 1. místo a šel do semifinále se druhým týmem vedlejší skupiny, ve kterém podlehl Litoměřicím. V duelu o bronz pak hradecký tým až po penaltovém rozstřelu prohrál s Teplicemi, a tak obsadil celkově 4. příčku z deseti týmů.

Semifinále: OFS Hradec - OFS Litoměřice 2:5 (branky HK: Bačo, Ležík).

O 3. místo: OFS Hradec - OFS Teplice 1:1, penalty 1:2 (Ležík).

Sestava OFS Hradec Králové: Jan Trojan - Matěj Ležík, Luboš Říha, Adam Trejbal, Michal Koutník, Lukáš Janata, Ondřej Bačo, Lukáš Slavíček.

Hodnocení turnaje - Ondřej Bačo: „Na turnaj jsme jeli s hlavním cílem užít si ho a vysloužit si pozvánku na příští rok do Slaného, kde bude tento turnaj pořádat Výběr FAČR. Základní skupina se nám povedla perfektně a naší trpělivou hrou po zemi jsme všechny soupeře přehráli. Trošku jsme se trápili v zakončení, ale pevně věříme, že s dalšími turnaji přijdou zkušenosti a tím i lepší procento úspěšnosti vstřelení branky. V semifinále přišel klíčový moment za stavu 1:0 pro nás, kdy jsme trefili tyčku a soupeř v podstatě z další akce srovnal. Zápas o bronzovou medaili byl velmi utahaný, i tak jsme dle mého názoru byli kvalitnější na míči, ale nebylo nám přáno. Pro nás je to motivace do další práce, abychom mohli příště do Hradce přivézt i nějakou medaili. Z našeho týmu je potřeba vyzdvihnout výkon nejmladšího brankáře turnaje Honzy Trojana, který předvedl hodně pěkných zákroků, a gratulujeme i nejlepšímu hráči turnaje Matěji Ležíkovi, jenž nás táhl po celý turnaj. Závěrem bych chtěl za všechny zúčastněné poděkovat výkonnému výboru OFS Hradec Králové, který nám přispěl na startovné v turnaji, a za zápůjčku dresů. Pevně věříme, že jsme ostudu neudělali a přišlo pozvání na příští rok do Slaného. Děkujeme i domácímu oddílu za milé přijetí a velmi přátelskou atmosféru po celou dobu turnaje."

Lubomír Douděra