Po třech zápasech by měl znovu zaujmout místo mezi třemi tyčemi. Gólman „votroků“ Jiří Lindr naposledy chytal 25. března proti Mladé Boleslavi. V neděli ho čeká přetěžký test. A nejen jeho, ale celý královéhradecký tým, neboť „pod lízátka“ dorazí Plzeň.

Jirko, jak zbrojíte na mistra?
Samozřejmě víme, že Plzeň má obrovskou sílu, vždyť  hrála Ligu mistrů. Musíme se dobře připravit hlavně v defenzivě, aby se nám podařilo něco podobného jako na Slovácku. Mám na mysli i hru směrem dopředu.

Byl tréninkový týden po výhře na Slovácku po psychické stránce odlehčený?
Určitě to všechno z nás spadlo. Tím, že jsme dosáhli na hranici třiceti bodů, odstup od sestupových míst už je velký. Na trénincích byla daleko lepší nálada. Tím však rozhodně nechci říct, že by to bylo volnější.

Po třech zápasech, kdy chytal Tomáš Koubek, byste měl zase zaujmout místo mezi třemi tyčemi. Nechybí vám už trochu zápasová praxe?
Těžko říct. Doufám, že to na mém výkonu nebude znát. V první řadě jsem rád, že už můžeme být v pohodě.

Viktorka je silná především směrem dopředu. Připravujete se nějak zvlášť na její ofenzivu?
Připravujeme se takřka se stejnou intenzitou jako na každý jiný zápas. Vždycky přijdou trenéři s tím, jak bychom proti soupeři měli hrát. V případě Plzně je to tak, že se spíš zaměřujeme na defenzivu. Její ofenziva je totiž opravdu hodně silná.

Co standardní situace Pavla Horvátha? Budí jeho kopací technika pro gólmana určitý respekt?
To rozhodně. Pavel Horváth je v tomto směru nevyzpytatelný hráč. Při jeho standardkách nevíte, jestli bude centrovat, vystřelí nebo vymyslí ještě něco jiného. Pavel Horváth je to, co dělá Plzeň Plzní. Bez něj není tak silná. On dokáže celý tým na hřišti usměrnit. Myslím si, že je to jejich klíčový hráč.

Mohl by být určitou protizbraní rychlý přechod do ofenzivy? Podobný styl se vám doma proti kvalitnějším mužstvům daří praktikovat.
Kéž by to tak bylo. Ty zápasy jsme zvládli především v obranné činnosti. Třeba proti Spartě jsme vycházeli z defenzivy a povedly se nám nějaké brejky. To samé bylo i s Mladou Boleslaví. Kdyby to takhle chtělo pokračovat, byli bychom jenom rádi.

Tipnete si výsledek?
(usměje se) Zásadně netipuji, takže radši ne.