„Chtěli bychom aspoň bodem potvrdit v Třinci středeční výhru nad Viktorií Žižkov,“ říkal před odjezdem na dalekou cestu kouč Karel Havlíček.

Oproti zmiňovanému utkání udělal jednu změnu v sestavě, do hry se dostal urostlý útočník Libor Žondra. „Domácí mají vysoké hráče a jsou nebezpeční ze standardních situací,“ vysvětloval trenér, proč sáhl do úspěšného mužstva.

Ze standardky však mohl udeřit na začátku včerejšího utkání jeho tým. Jan Pázler, nejlepší střelec soutěže, vypálil ve 14. minutě z přímého kopu, domácí gólman míč vyrazil před Martina Noska, jenže jeho dorážka skončila na břevně.

Byla to druhá šance Hradce, první měl hned ve 3. minutě Pázler, ale nedokázal dobře zakončit a nevylepšil svou bilanci osmi gólů v šesti utkáních.

Votrokům tedy vyšel začátek utkání, ale postupem času začínal mít mírnou převahu Třinec. Její vyvrcholení přišlo v prvních deseti minutách druhého poločasu, kdy měli domácí dvě nejvýraznější příležitosti.

Ani jednou však neuspěl útočník René Dedič. Nejprve v 50. minutě napálil po centru snad ze dvou metrů míč do břevna. A o tři minuty později proti němu dobře vyběhl hradecký gólman Radim Ottmar a zastavil jeho pokus. Kapitán Votroků tímto důležitým zákrokem přispěl k remíze a také ke svému prvnímu čistému kontu v sezoně.

Příležitost přidat do statistiky další nulu bude mít Ottmar v pátek, kdy na východ Čech přijede Vlašim s mnoha kmenovými hráči pražské Sparty. Zápas 7. kola Fortuna národní ligy začíná v 18 hodin.

FK Fotbal Třinec - FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Marek – Podaný, Hock. ŽK: 19. M. Čelůstka – 28. Mudra, 65. Žondra. Počet diváků: 1077.

Sestavy: FK Fotbal Třinec: Paleček – Ilko, M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Reintam, Ižvolt (90. Velner), Kateřiňák, Šumbera – Dedič (90. Juřena), Vaněk.
FC Hradec Králové: Ottmar – Mudra, Čech, Nosek, Plašil – Schwarz – Krátký, Zorvan (56. Černý), Súkenník (57. Vlkanova) – Žondra, Pázler (87. Pajer).

Další známé výsledky 6. kola:
Pardubice - Sokolov 2:1, Č. Budějovice - Ústí nad Labem 2:0, Znojmo - Opava 2:1, Vlašim - Olympia 0:1, Žižkov - Příbram 1:1, Varnsdorf - Vítkovice 0:0.