Nejvíce vzruchu ve 26. kole přinesl zápas Broumov - Rychnov nad Kněžnou, který vyhráli hostující fotbalisté málo vídaným „venkovním" skóre 6:3. Vše ovlivnily červené karty a dva góly hostů z penalt. A to další dva pokutové kopy ještě Rychnov neproměnil.

Pro přehled - vývoj zápasu:
8. min. červená karta domácímu Rolníkovi a gól Barneta z penalty,  ve 40. vyrovnání domácí na 2:2, ti ale ve 46. dostávají  třetí gól, ve 48. červená karta Michálkovi a gól Pupse z penalty na 2:4, v 77.  červená karta domácímu trenérovi Kitlerovi, v 83. stav 2:6, v 89. domácí korekce na 3:6. Další dvě penalty
v 15. a 85. min. hostům chytil brankář Drahorád.

Ke kartám se pro Deník vyjádřil rozhodčí Ivan Klečka: „V případech obou hráčů, tedy Rolníka a Michálka šlo o zjevné nedovolené zmaření vyložené šance, kdy protihráč postupoval sám na branku – v tom případě musí následovat červená karta a pokutový kop.
V případě trenéra Kitlera o hrubé nesportovní chování vůči moji osobě."

Oba vedoucí celky tabulky zvládly svoje zápasy na hřištích soupeřů výsledkově i herně: Náchod na hradecké Slavii v Orlické Kotlině rozhodl dvěma góly v I. poločase, Kratonohy vyjádřily územní převahu v Novém Městě n. M.  rovněž gólem do přestávky.  Bronzový tabulkový post potvrdil Nový Bydžov, i přesto, že mu v Provodově chybělo sedm hráčů základní sestavy a v poli musel nakonec střídat i náhradní brankář (46. min. Průcha za Omovieho).
V brance domácích zase musel zaskočit stoper Goll.

Důležité tři body vybojovaly Červený Kostelec a Dobruška. Svěřenci trenéra Bohuslava Jakoubka byli doma s Chlumcem n. C. lepší. Nezaskočilo je brzké vedení soupeře, ani jeho předpoločasové vyrovnání na 2:2. Po hodině hry si vzali vedení zpět, na což už hosté zareagovat nedokázali. Mohou jen litovat dvou nastřelených břeven a nevyužitých gólových dorážek.

Červený Kostelec se proti Kostelci nad Orlicí zbavil nervozity poté, co přežil velkou šanci hostů a sám dal dva góly v první půlhodině.

Naprázdno vyšly oba poslední celky tabulky Trutnov B a Týniště n. O. Trutnovské béčko sice v Jičíně prohrálo 0:3, ale zejména ve II. poločase bylo vyrovnaným soupeřem. Na rozdíl od zkušeného soupeře propadlo ve svém i domácím vápně.

Na hřišti V Olšině šlo Týniště n. O. na přestávku se slibným vedením 1:0. Po změně stran však hubený náskok začalo bránit, čehož Vysoká nad Labem využila k otočení výsledku a těsně výhře.   (fr)

Krajský přebor - sestava 26. kola podle Deníku

Hladík (Náchod) - Ulvr (3, Jičín), Havlíček (Červený Kostelec), Matějka (2, Nový Bydžov) - Bárnet (2, Rychnov nad Kněžnou), Pražák (2, Kratonohy), Blažej (3, Nový Bydžov), Zajíček (2, Rychnov nad Kněžnou) - Hašek (5, Dobruška), Bělka (8, Vysoká nad Labem), Malý (4, Náchod)

Hvězda kola: Aleš Hašek (SK Dobruška)

Událost kola

Tři nejlépe bránící týmy přeboru si připsaly další čisté konto - Nový Bydžov má už dvanáctou nulu, brankáři Kratonoh a Náchoda jedenáctou.

Kaňka kola

„Červená" partie v Broumově - domácím byli vyloučeni dva hráči i trenér. Broumov je nejtrestanějším mužstvem soutěže - má už devět vyloučených!

Střelci

Celkem: 33 branek – Kořínek (Kratonohy), 22 – Bělka (Vysoká), 17 – Hašek (Dobruška), 15 – Šulitka (Trutnov B), 14 – Brich, 12 – Malý, Simon (všichni Náchod), Derner (Slavia Hradec), 11 – Slezák (Týniště), Blažej (Nový Bydžov).

Jaro: 8 branek – Simon, Bělka, 7 – Hašek.