Jičínský trenér Miroslav Jeník však byl k zápasu s posledním celkem tabulky sebekritický: „S výsledkem a třemi body spokojenost, po herní stránce jsme se však moc nepředvedli, hlavně v útočné fázi. Byl to především Broumov, který měl míč častěji na kopačkách, nás však opět výrazně podržel Puš! Bohužel, počítáme opět ztráty v podobě zranění, po Hakenovi je Klaban dalším hráčem, který je na delší čas mimo hru. Oba dva budeme těžko nahrazovat, ale nezbývá než zatnout zuby a o to více bojovat!"

Červený Kostelec vedl v 8. min,. už 2:0, ale pak musel  čelit dobrušským brejkům a po snížení do jeho řad vnesl klid až dokonaný hattrick D. Hlavy (61. min.).

Jaroměř v Novém Městě nad Metují při vyrovnaném začátku potrestala dvě hrubé chyby domácích, po přestávce přidala další dvě trefy a bylo po zápase.

Rychnov si dal čtyřgólové repete. Po Broumově stejným rozdílem porazil Lázně Bělohrad, a to ještě neproměnil další šance, mj. i dvě penalty! Hosté zaostávali v nasazení a důrazu. Mrzí je  přísné vyloučení Lánského  v 90. min. za neúmyslné hraní rukou.

Cennou výhru si z novobydžovské trávy přivezly Libčany. Do přestávky byly fotbalovější, zatímco domácí se jen těžko vyrovnávali s přesností v poli. Vše zřejmě rozhodla 63. min. kdy brankář Mašek skvěle zlikvidoval ránu Blažeje, která mohla znamenat vyrovnání.

Třígólová chlumecká vlna spláchla ambiciózní Kostelec nad Orlicí, který neudržel slibné dvougólové vedení z 35. minuty. Domácí po přestávce zašachovali s rozestavením, zlepšili pohyb a po heroickém výkonu dokázali zápas otočit a bodovat naplno.

Další domácí bodový i gólový krach hradecké Slavie předznamenala neproměněná penalta (Derner přestřelil) a tři zahozené šance. Do kolen je poslal probuzený kanonýr Bělka, který zařídil oba góly, ten druhý po přihrávce hrajícího trenéra Samka, který stejně jako v minulém kole doma proti Novému Městu nad Metují zasáhl v pravý čas a vnesl do svých řad definitvní klid.

Fotbalisté Hořic proti Provodovu potvrdili výhru z Dobrušky. Pomohla jim k tomu jeho  laxnost při zakončení a naopak chyby v defenzívě, které se jim podařilo gólově potrestat. „Některé hráče to zřejmě nebaví," zhodnotil nepovedený zápas  sekretář a vedoucí mužstva Provodova Bohumil Králíček.   (fr)

Událost kola

Červenokostelecký David Hlava svým hattrickem položil na lopatky Dobrušku (4:1), kterou načal hned v úvodu zápasu – góly ve 2. a v 8. minutě.

Výrok kola

„V útočné fázi jsme moc nepředvedli, Broumov měl míč častěji na kopačkách"
(Miroslav Jeník, trenér Jičína)

Zklamání kola

Hradecká Slavia doma ještě nedala ani gól: prohrála s Vysokou 0:2, předtím remizovala s Lázněmi Bělohrad 0:0 a prohrála s Jičínem 0:3.