Před sobotnímvstupem do divizní soutěže je zkušený kouč LADISLAV BROŽ ve správném předstartovním očekávání.

Po dlouhých letech strávených u mládežnických mužstev jste kývl na nabídku vést B muže. Váhal jste dlouho, zda do toho jít?
Ani ne. Vzhledem k tomu, že juniorka FC Hradec Králové je z části také mládežnické mužstvo, nebylo rozhodování zase až tak těžké.

Tréninkové metody jste však určitě musel trochu pozměnit…
Ani ne. Trénování je odlišné pouze v intenzitě. Na hráče přecházející do dospělého fotbalu můžete naložit objemově větší dávky.

Musel jste zvolit jiný přístup k hráčům, než tomu bylo u mládežnických kategorií?
Kromě dvou hráčů jsem všechny ostatní už kdysi trénoval. Navzájem se dobře známe a víme, co od sebe můžeme očekávat. Přístup k nim nebylo nutné měnit. Pravidla jsou prakticky stejná. Vyžaduji od nich kázeň na hřišti i mimo ně a hlavně poctivou práci.

V jakém rozpoložení se nacházíte těsně před startem soutěže? Jsou pocity z přípravného období pozitivní?
Z přípravy mám dobrý pocit. Hráči k ní přistoupili poctivě. Momentálně mě trápí pouze zranění Slezáka, který si v utkání na Novém Hradci poranil koleno.

V přípravě jste dosahovali poměrně solidních výsledků. To vás každopádně musí těšit…
Přípravné zápasy jsou jenom přípravné zápasy. Jak na tom opravdu jsme, ukáže až samotná soutěž. Rozhodně bychom se chtěli pohybovat v popředí tabulky. Ono je to u juniorky dosti specifické. Kolikrát máte k dispozici úplně jiný kádr. Mám samozřejmě na mysli příchody hráčů z A mužstva.

Budete o ně hodně stát? Občas se přece jen stává, že si to jdou hráči áčka za rezervu pouze z povinnosti odehrát…
Pokud pro nás budou přínosem, tak je samozřejmě rád přivítám.

Jaké pojetí fotbalu by mělo v nadcházející sezoně zdobit hradeckou rezervu?
Vzhledem k tomu, že máme mladé mužstvo, se budeme snažit produkovat rychlý, běhavý fotbal, který by měl být pro diváka atraktivní.

Koho řadíte k favoritům letošního ročníku divize C, který zřejmě bude nejkvalitnějším za poslední roky?
Soutěž budu teprve poznávat. Každopádně se v ní nacházejí ekonomicky silné kluby, které mají velké ambice. Vysoko určitě budou chtít hrát Živanice, Dvůr Králové a Kolín, jenž bude usilovat o návrat do České fotbalové ligy. Doufám, že v horních patrech se budeme pohybovat také my.

Začínáte v sobotu v Kolíně. Na úvod tedy silný protivník, souhlasíte?
No, je to těžký začátek. V přípravě jsme s Kolínem 4:2 prohráli, takže svým způsobem víme, co od soupeře můžeme očekávat. Cítíme k němu zdravý respekt, přesto bychom rádi bodovali.

Přípravné zápasy: – A st. dor. FC Hradec 4:1 (P. Čech, J. Čech, Hubička, Slezák), – Náchod-Deštné 0:1, – Solnice 6:0 (Dvořák 2, Kout, Slezák, Janoušek, Jelínek), – Kolín 2:4 (Slezák, P. Čech), Mladá Boleslav B 2:1 (Mikušík, Hradecký), – Letohrad 2:2 (Slezák, Dvořák), – Jablonec B 0:3, – Trutnov 8:0 (Dvořák 2, J. Čech 2, Slezák, Janoušek, Mikušík, Hubička), – Nový Hradec 3:0 (P. Čech 2, Hubička).