Třináctý díl uřízne o víkendu divize C. Ze tří okresních účastníků se dva představí na domácí půdě.
Hradecká rezerva hostí v nedělním dopoledne ve šlágru kola silné Ovčáry. Ve stejném čase přivítá Převýšov béčko Bohemians 1905.
Jediný nováček z Nového Bydžova cestuje za svým duelem ven, konkrétně již dnes do Kunic.

SO 14: FK Kunice (13. místo, 13 bodů) – RMSK Cidlina Nový Bydžov (5. místo, 21 bodů).

Chalupovu družinu čeká těžká práce. Z horké půdy Středočechů se totiž v poslední době moc body nevozí. „Kunice jsem viděl dvakrát v akci a udělaly na mě zvláštní dojem. Trenéři Holic a Kolína jistě vědí, o čem mluvím,“ nastiňuje bydžovský kouč Miroslav Chalupa.

Ovšem rád by s týmem neodjížděl domů s prázdnou. „Musíme jako vždy vycházet ze zajištěné obrany. Naopak dopředu chceme být aktivní a využít každé možnosti k zakončení,“ prozrazuje Chalupa své plány.

Upozornil i na nestárnoucího Františka Koubka, kolem kterého se točí hra Kunic. „Nesmí dostat prostor,“ nabádá. Kvality bývalého hradeckého hráče potvrdil nedávno i Ladislav Škorpil. Prohlásil, že rychlejším fotbalistou než je liberecký Andrej Kerič, byl podle něho snad jen právě Koubek.

Bydžovští by měli být až na dva otazníky kompletní. Žalman byl v týdnu nemocný a Tomeš si přivodil v utkání s Chrudimí svalové zranění.
NE 10.15: FC Hradec Králové B (1. místo, 25 bodů) – Sokol Ovčáry (2. místo, 22 bodů). Souboj o první místo mohou zhlédnout diváci na umělé trávě Všesportovního stadionu v Malšovicích. „Chceme prvořadě neprohrát, ale povinnost nám velí na domácím hřišti zvítězit,“ prozradil cíle Ladislav Brož, trenér hradecké juniorky.

O tom, že „votroky“ čeká nesmírně kvalitní soupeř, není pochyb. Kudy tedy povede cesta k úspěchu? „Jedině přes kázeň,“ říká důrazně Brož, jenž o soupeři má i nějaké informace. „Budeme se je snažit využít,“ doplňuje kouč.
Co se týká složení kádru, tak se již uzdravil Černý, avšak dlouhodobě mimo jsou Josef Dvořák a Slezák. „Uvidíme, jestli budeme mít k dispozici někoho z áčka,“ uzavřel Brož.

NE 10.15: SK Převýšov (8. místo, 15 bodů) – Bohemians 1905 B (6. místo, 20 bodů).

Po porážce v Horních Měcholupech by převýšov jistě rád naplno bodoval. Ovšem, nečeká ho snadný protivník. „Víme, že soupeř má až na zápas s béčkem Hradce dobrou sérii. V tabulce se vyšplhal poměrně nahoru,“ je si vědom Bohuslav Pilný, lodivod převýšovského týmu.

I přes sílu Bohemky však jeho soubor touží po vítězství. „Chtěli bychom hosty porazit. Vše spočívá v tom, že je musíme předčít v agresivitě,“ říká Pilný, jenž zápasu přikládá důležitost největšího stupně: „Nebudu tajit to, že ho beru jako klíčový v podzimní části. Kdybychom ho totiž zvládli, povedlo by se nám dostat na osmnáct bodů. Zbylé dva duely bychom potom mohli odehrát s větším klidem.“

Převýšovská marodka se výrazně vyprázdnila. „Zdravotní stav hráčů se hodně zlepšil. Do zápasu nemůžu počítat jen s Kličkou, jinak bychom měli být v plné síle,“ dodává závěrem šéf převýšovské lavičky.