Druhým kolem pokračuje tento víkend fotbalová divize C.

Všechna tři okresní mužstva odehrají své zápasy v neděli dopoledne.

NE 10.15: FC Hradec Králové B (16. místo, 0 bodů) – RMSK Cidlina Nový Bydžov (5. místo, 3 body).

Hned ve druhém kole se mohou fotbaloví příznivci na Hradecku těšit na pikantní okresní divizní derby. Hradecká rezerva přivítá na hřišti na Novém Hradci tým nováčka z Nového Bydžova. „K Bydžovu mám blízký vztah, navíc spolupracuji s panem Blažejem, takže utkání jistě bude mít určitý nádech derby. Osobně se na něj moc těším,“ poodhalil hradecký trenér Ladislav Brož.

„Votroci“ mají co napravovat. V úvodním kole utrpěli na půdě Kolína, dalšího z nováčků, debakl 0:4, který je ukotvil na poslední příčce divizní tabulky. Zdařilejší vstup by proto rádi uvítali alespoň na domácím hřišti. „Musíme se vyvarovat stejných hrubých chyb, po kterých jsme inkasovali laciné branky. Snad budeme posíleni o několik hráčů A mužstva, kteří by naši hru měli zkvalitnit,“ říká kouč „votroků“.

V Bydžově panuje po startu v nové soutěži spokojenost. Dramatický duel s ambiciózním celkem Dvora Králové rozhodl v jeho závěru kanonýr RMSK Michal Blažej. „Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože vstup do soutěže pro nás byl hodně náročný,“ říká spokojeně bydžovský trenér Miroslav Chalupa.
Zápas na půdě soupeře bude pro Bydžov jistě další velkou zkouškou, o to větší, že se v neděli dopoledne bude jednat o okresní derby.

„K utkání přistoupíme jako ke každému jinému. Jsme si vědomi síly soupeře, který bude v utkání favoritem. Ale naše mužstvo je bojovně naladěno a neradi bychom se vraceli s prázdnou,“ přeje si kouč, pro nějž bude mít utkání specifický náboj. Hřiště na Novém Hradci zná jako trenér místního FC v minulé sezoně. „K tomu působení už se nechci vracet. Teď jsem na lavičce Nového Bydžova a plně se věnuji práci v novém klubu,“ uzavřel Chalupa.


NE 10.15: SK Převýšov (10. místo, 1 bod) – SK Týniště nad Orlicí (3. místo, 3 body).

Na druhé mistrovské vystoupení v novém soutěžním ročníku se fotbalisté Převýšova herně připravili v průběhu týdne. Ve středu totiž sehráli mezinárodní přátelský zápas proti Spojeným arabským emirátům. Převýšov v něm prohrál 0:2.

Premiéru v nové sezoně absolvovali svěřenci trenéra Pilného v Turnově. Utkání však mnoho vzruchu nenabídlo a skončilo bezbrankovou remízou. „Byl to bod venku a jsme rádi, že jsme v Turnově neprohráli,“ těšilo trenéra Pilného. Přitom koncem zápasu hosté sahali i po plném bodovém zisku, ale v cestě jim stála branková konstrukce. V závěru tohoto duelu se nechal po druhé žluté kartě zbytečně vyloučit Kopecký. Proti Týništi však nastoupit může. „Dostal podmíněný trest,“ upřesnil kouč.

Duel bude pikantní zejména pro domácího hráče Ondřeje Ujce, jehož otec Milan trénuje právě fotbalisty Týniště, které Převýšov v neděli vyzve. „V zápase půjdeme určitě za výhrou. Nastolíme stejnou taktiku jako v Turnově a snad se nám podaří uspět. Týniště doma první zápas vyhrálo, proto také bude určitě chtít vyhrát a navázat na úspěch z prvního kola,“ je si vědom závěrem lidovod Bohuslav Pilný.