Do něj půjdou již pod taktovkou nového trenéra, který je vede v právě probíhající letní přípravě. LADISLAV BROŽ vystřídal u kormidla rezervy „votroků“ Martina Barbariče.

Došlo však k výměně, jak se říká, „kus za kus“. Ladislav Brož totiž v minulé sezoně vedl B tým hradeckého staršího dorostu, který působí v České dorostenecké lize. K práci s mládeží se nyní uchýlil právě Martin Barbarič. Oba trenéři si tak pouze prohodili svá místa a prostředí hradeckého fotbalu proto jistě dobře znají.

Rezerva „votroků“ má v rámci letní přípravy, která je v plném proudu, hodně napilno. Nejen že probíhají standardní tréninky, ale hradečtí fotbalisté mají odehráno také několik přípravných zápasů. Ze tří okresních celků působících v divizi suverénně nejvíce. Úterní duel s Letohradem (2:2) na neutrální půdě byl již jejich šestý.

Poslední zmíněné utkání přineslo „votrokům“ první remízu v přípravných zápasech. Kromě ní si Hradečtí dosud připsali na svoje konto dvě porážky a tři vítězství. Dvě utkání absolvovali na turnaji v Solnici, třikrát vyzvali soupeře z vyšší soutěže. Konkrétně Náchod (0:1), béčko Mladé Boleslavi (2:1) a Letohrad. Diviznímu nováčkovi z Kolína podlehli 2:4, v kompletním výčtu odehraných přípravných zápasů chybějí již pouze vítězství nad Solnicí (6:0) a prvoligovým hradeckým starším dorostem (4:1).

Nový kouč rezervy „votroků“ Ladislav Brož je s probíhající letní přípravou zatím spokojen a věří, že jeho tým nezklame své příznivce ani v nové sezoně.

Mohl byste přiblížit, za jakých okolností došlo k trenérské výměně mezi vámi a Martinem Barbaričem?
Dostal jsem nabídku od ředitele mužstva a tu jsem akceptoval. Ale jinak to není otázka zrovna pro mne.

Nebude vám chybět práce s mládeží?
U mládežnickými týmy jsem pracoval sedmnáct let. Ale myslím si, že juniorka FC Hradec Králové je částečně také mládež, protože nejstarším hráčem v týmu je Pepa Dvořák, ročník 1985. Kromě dvou hráčů, které tu nyní mám, jsou to všichni hráči, které jsem někdy trénoval.

Sledoval jste hradecký B tým již s předstihem, nebo bude potřeba se s kádrem důkladněji seznámit?
S hráči se seznamuji, dá se říci, za pochodu, protože některé jsem ztratil částečně z dohledu. Ale začínáme prakticky třetí týden a lze říci, že mužstvo již znám.

Jak probíhá letní příprava? Jste s jejím průběhem spokojený?
Příprava probíhá vyloženě v domácích podmínkách, což si myslím, že vůbec není na škodu. Hráči přistupují k tréninkové i zápasové činnosti zodpovědně, a z toho mám velkou radost. Zatím jsem nemusel řešit sebemenší problém.

Máte za sebou šest přípravných zápasů. Co vám ukázaly?
Ukázaly mi to, že někteří hráči si na dospělý fotbal budou muset zvyknout. To nebude otázka týdne, možná ani měsíce. Ale dá se říci, že mužstvo, které je nyní pohromadě, by mohlo hrát dobrý fotbal.

Dáváte příležitost hned několika hráčům. Jak těžké bude vybrat ty opravdu nejlepší?
Na jednu stranu se dá říci, že těch hráčů je hodně, ale z mého pohledu jich je málo, protože v současné době jich mám čtrnáct plus dva brankáře. Vzhledem k tomu, že je to příprava, snažím se, aby všichni měli aspoň částečně stejnou zápasovou zátěž.

Do zahájení sezony zbývají něco přes dva týdny. Co byste ještě chtěli zvládnout?
Snažíme se hodně pracovat na taktice, protože v ní máme určité nedostatky. Samozřejmě se budu snažit, abychom zlepšili jak produktivitu, což znamená hru dopředu, tak i obrannou fázi. (ill)