V prvním poločase to tak vůbec nevypadalo. Smiřický outsider držel s favoritem krok a dokonce se ve 32. minutě ujal vedení, když Jan Koutník prodloužil centr míčového kouzelníka Tokára z trestného kopu. „Výborně kopnutý míč za obranu jsem těsně před brankářem lízl hlavou,“ popsal moment v tu chvíli šťastný střelec.

 Prakticky vzápětí vstřelil vyrovnávací branku bydžovský Pilař. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

 Po přestávce přišli hráči favorizovaného celku na trávník jako vyměnění. Hned od úvodního hvizdu se do soupeře zakousli a sázeli mu jednu branku za druhou. Z gest novobydžovského lodivoda Vladimíra Blažeje panovala s druhým poločasem spokojenost: „V této části hry se projevila naše větší trénovanost a deset branek hovoří za vše.“

 Smiřičtí v této pasáži zcela propadli. „Odpadli jsme hlavně fyzicky,“ podotkl kouč Roman Vrabec. Hráči Nového Bydžova jako by dali zapomenout na nevydařený první poločas a soupeře dokonale rozebrali řadou pohledných akcí.

 Mezi nejhezčí momenty utkání patřila bezesporu branka bydžovského kapitána Petra Průchy, který pro něj trochu netradičně z přímého kopu vymetl pavučiny u pravé tyče smiřické branky. Gólu si nesmírně vážil, neboť je to hlušický rodák, a samozřejmě ho neminula nějaká ta odměna od svého fanclubu.

 Fotbalový bonbonek přišel až na závěr. K exekuci pokutového kopu byl povolán bydžovský gólman Jan Marko. Nejprve laxním způsobem trefil svého kolegu, aby si pro míč následně doběhl a pohodlně se prokličkoval až do prázdné brány. “Chtěl jsem penaltu kopnout křížem, ale v posledním okamžiku jsem si to rozmyslel a bohužel trefil prostředek. Míč se ke mně se štěstím odrazil. Pak už jsem si počínal lišácky, udělal jsem kličku a levačkou pohodlně zasunul,“ řekl autor jedenácté branky vítězů.