Nový Bydžov – Jablonec 0:7

Skóre pohárového duelu mohl už ve 3. min. změnit domácí Matějka, jenže z dobré pozice hlavou nepřekonal brankáře Špita. Vzápětí Severočeši předvedli rychlou kombinační akci, na jejímž konci byla Hlouškova pohodlná dorážka do prázdné branky – 0:1. Vyrovnat mohl Kazda, ale vypálil jen do boční sítě.
Zápas se definitivně zlomil čtyři minuty po přestávce, kdy odražený míč vrátil do sítě technickou střelou Klapka – 0:2. Od tohoto okamžiku byd〜žovští fotbalisté ztráceli půdu pod nohama a prvoligový tým svou převahu vyjádřil dalšími pěti góly – 0:7. Výstavní byla zejména třetí branka Rilkeho.

Fakta – branky: 5. a 75. Hloušek, 62. a 84. Rilke, 65. a 83. Valenta, 49. Klapka. Rozhodčí: Příhoda – Teubr, Štěrba. Žluté karty: Fukal (Jablonec). Diváků: 800. Poločas: 0:1.

FK Nový Bydžov: Marko – Pilař, Matějka, Šoufek, Kazda – Janouch (60. Valenta), Obermajer (75. Podolník), Pánek, Tomeš – Průcha (69. Chlubna), Blažej.

FK Jablonec n. N. 97: Špit – Fukal (55. Eliáš), Zábojník, Krejčí, Hamouz – Štěpán (69. Stožický), Klapka, Loučka, Hloušek – Rilke, Svátek (51. Valenta). (jt)

Dvůr Králové – Bohemians 1:4

Ani na čtvrtý pokus se Dvoru nepodařilo proti ligistovi udržet v úvodu čisté konto. V 7. min. Šmardův roh přistál na hlavě Ordoše a Tomek se po míči natahoval marně – 0:1. Poté sudí neuznali gól Kilevníkovi a Řežábkův trestný kop z vápna těsně míjel tyčku. Branka tak padla na druhé straně. Šmarda se protáhl po lajně a z jeho centru profitoval opět Ordoš. Ve 33. min. se hostům naskytla výhoda penalty a v souboji gólmanů byl úspěšnější Sňozík – 0:3. Překrásná střela Kruliše krátce před pauzou znamenala snížení. Ve druhé půli hrál Dvůr sympaticky, ale gól vsítili jen hosté.

Fakta – branky: 42. Kruliš – 7. a 29. Ordoš, 33. Sňozík z pen., 86. Adam. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 1:0. Diváků:
3250. Poločas: 1:3.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Král, Kruliš, Haase, S. Ježek – Kilevník, Holub, Groh (75. Blažek), Míl (82. Huňák) – Otradovský (75. Brendl), Řežábek.

Bohemians 1905: Sňozík – Marek (46. Adam), Rada, Pecinovský, Šmarda – Moravec (46. Kotyza), Slezák, Turtenwald, Bartek – Matůš, Ordoš (46. Polodna). (bog)