Start nového ročníku se kvapem blíží. Už pociťujete drobnou nervozitu?
Nervozitu zatím nepociťuji. Spíše jsem zvědavý, jak naše mladé mužstvo zvládne náročný vstup do soutěže a jak se na nás projeví dva těžké zápasy s ligovými soupeři v Ondrášovka Cupu (Čáslav 2:2, na penalty 3:1; Kunice 1:4 – pozn. red.).

Jak jste spokojen s letní přípravou vašeho týmu?
S letní přípravou panuje vcelku spokojenost. Docházka hráčů byla na solidní úrovni. Sehráli jsme několik kvalitních zápasů, v nichž jsme zkoušeli různé varianty sestavy.

Hned v úvodním kole cestujete k prestižnímu derby na půdu nováčka v Převýšově. Co od tohoto zápasu očekáváte?
Víme, že Převýšov má tým, který svoji kvalitou převyšuje divizi a netají se postupovými ambicemi. Přesto tam určitě nejedeme předem poraženi. Očekávám plný stadion a hru na sto dvacet procent od obou týmů.

S jakými cíli vůbec vstupujete do podzimní části divizní soutěže?
Rádi bychom se pohybovali v klidném středu tabulky a prožili klidné jaro. Určitě chceme hrát fotbal, který přiláká do hlediště našeho útulného stadionu ještě více diváků. Nadále se také budeme snažit zapojovat do týmu naše odchovance a hráče se vztahem ke klubu.

Které týmy favorizujete do boje o postup?
Hlavní favorit je jasný – Převýšov. Nebezpečná bude tradičně Velim a také Kolín, který se stal farmou druholigové Vlašimi. (Petr Tomeš)