Krajské fotbalové soutěže o víkendu napsaly závěrečnou kapitolu sezony 2017/2018. Jak se s již uplynulým ročníkem rozloučily okresní týmy?

Krajský přebor

Čtyři ze šesti týmů slavily plný bodový zisk, zbylá dvojice vyšla naprázdno.

Bydžov v hlušickém azylu porazil Lázně Bělohrad 4:1. V sestavě dostalo příležitost hned několik dorostenců a jeden z nich, teprve sedmnáctiletý Blažek, se blýskl hattrickem za poločas.

Favorizované Libčany se nečekaně nadřely se suverénně posledním Novým Městem nad Metují (4:3). To Vysoká roznesla Rychnov 6:2. Chlumec využil nepřítomnosti čtveřice klíčových hráčů Náchoda (účast na Regions Cupu) a na půdě letošního suveréna si připsal cenné vítězství 3:2.

Hráči hradecké Slavie se vraceli s nepořízenou z jičínského města pohádek (1:5). Třebeš dostala v Jaroměři ještě o gól více (1:6).

I. A třída

Do Kobylic nedorazil soupeř z Bílé Třemešné, a tak utkání skončí kontumačně 3:0 pro domácí.

Černilov bez čtyř hráčů základu uspěl na půdě náchodského béčka (1:0). Nový Hradec podlehl postupujícímu Broumovu 2:4 a Kunčice dostaly „bůro“ v Polici (2:5).

Roudnice si dojela pro bezpečnou výhru na trávník předposledního Hostinného (5:1) a notně posílené béčko kratonožských „sršňů“ vyprovodilo trutnovskou rezervu osmi banány (8:2).

Náchod B - Černilov 0:1

Černilov: Voltr – Benák, Schwarzer, Urban, Zumr – Ridl, Štěnička, Hušek, Svatoň, Šmied – Roubal.

Nový Hradec - Broumov 2:4

Nový HK: Sedláček – J. Jindra (74. Bonhard), Vopálka, Linder, Kotouček – Ležík, Kolínek, G. Bendig (87. David), Hodač (46. Mihulka) – J. Bendig (60. Karel), Matějka.

Police n. Met. - Kunčice 5:2

Kunčice: Gall – Koza (88. Gábor), Pechar, Matějka, Hanuš – Hantsch, Pánek, Šulc (40. Dudek), Šolc – Kuta, Faltus (53. Denk).

Hostinné - Roudnice 1:5

Roudnice: Hopko – Houser (46. L. Koutník), Mikan, Cuberka, Černý – D. Koutník, Stoszek, Krejcar (46. Koblížek), Bárta – Vítek, Kučera (59. Šiška).

Kobylice - Bílá Třemešná nehráno

Hosté se k poslednímu duelu sezony pro malý počet nedostavili. Dojde tak ke kontumaci 3:0 pro domácí tým.

Kratonohy B - Trutnov B 8:2

Kratonohy B: Mašek – Strasser, Kabeláč, Kouřil, Kváš (72. Nun) – Haupt, Semelka, Novotný, Krejčík (55. Ličman) – Trnka, Štoček.

I. B třída

Ve skupině A již jistý vítěz, Lokomotiva Hradec Králové, zvítězil 4:1 na hřišti předposledního Rudníku. Stejným výsledkem dopadlo i utkání nakonec zachráněných Smiřic v Železnici, ovšem s opačným výsledkem z pohledu zástupce z Hradecka.

Oslabený celek Skřivan doma nestačil na Novou Paku (1:2) a „Nepál“ bez řady klíčových hráčů totálně vyhořel v Nemyčevsi (1:7).

Ve skupině B Malšovice prohrávaly v postupující České Skalici v 65. minutě 3:0, poté třemi brankami (65., 87. a 88. min.) vyrovnaly, jenže domácí v hektickém závěru strhli vítězství na svoji stranu.

Třebechovice urvaly těsné vítězství 3:2 v Albrechticích nad Orlicí. Předměřice šly proti Doudlebám sice do vedení, jenže před přestávkou inkasovaly vyrovnávací gól, který hosty poslal na koně a ti po změně stran už utkání ovládli (4:1).

Rudník - Lokomotiva Hradec 1:4

Loko: Sobotka – Mi. Zvolánek, Schejbal, Matoušek, Javůrek – Barcic (76. Rosulek), Hůlka, P. Drozd, Filipi (46. Bouška) – Ma. Zvolánek (83. Šubrt), D. Drozd.

Nemyčeves – Nepolisy 7:1

Nepolisy: Marko – Tichý, Zámečník, M. Batelka, Šustr – J. Hanuš, Doseděl, J. Batelka, R. Hanuš – Půlpán (57. Matějec), Novotný.

Skřivany - Nová Paka 1:2

Skřivany: R. Hrubeš – Novotný (46. Zima), Postolka, Kofránek, Kulich – Pošík, Matějka, Staněk (71. Bielik), Šafařík (74. Stěhulka) – Schubert, Vysuček.

Železnice - Smiřice 4:1

Smiřice: Brom – Škarytka, Matějček, Prokop, Koza – Jaborník, Havlíček, Korenčík, M. Mochan (55. Věchet) – Morávek, Zemek.

Předměřice n. L. - Doudleby n. O. 1:4

Předměřice: Švehlík – L. Ponikelský, Hronek, Rolko, Paizker (31. Čapek) – Koubalík (46. Jiroušek), Šmarda, Strakatý, Polanský (56. Mrkvička) – Frank (72. Mlynář), Pekáč (61. Voborník).

Albrechtice n. O. - Třebechovice p. O. 2:3

Třebechovice: Cejnar – D. Vích, M. Vích, Šreibr, R. Bíl – Lochman, Dědeček, M. Bíl, Kyral (72. Kouba) – Želízko, Bušák (46. Soukup).

Česká Skalice - Malšovice 4:3

Malšovice: Špás – Luňák, Franc, Etflaiš, Libřický – Blažek, Jareš, Brokeš, Valc – Soukup, Papík (62. Blažko).