Cestovatel, který je v Hradci Králové na sedmé ligové štaci. Neboli RADEK HOCHMEISTER, důsledný ,,univerzál“ se 134 starty v lize a čtyřmi vstřelenými góly.

„Prošel jsem toho už opravdu hodně,“ usmívá se osmadvacetiletý fotbalista. „Votroky“ čeká v sobotu domácí derniéra s Libercem, kde Hochmeister strávil nejdelší část kariéry.

„Na zápasy s ním a se Spartou se pokaždé víc namotivuji,“ přiznává fotbalový Marco Polo.

Toužíte po vítězné rozlučce s domácím publikem?
Určitě. Chceme jim i touto cestou poděkovat za podporu během celé sezony. Myslím si, že máme nadprůměrné fanoušky. I díky nim jsme uhráli doma tolik bodů a držíme si dlouhou sérii bez porážky. Chceme vyhrát kvůli fandům, ale také kvůli sobě.

Na Všesportovním stadionu jste podlehli pouze Plzni. V čem tkví kouzlo antifotbalového stánku?
Hodně je to způsobené našimi fanoušky. I protihráči mi častokrát říkají, že je super, kolik do Hradce chodí lidí. I na našem rozlehlém stadionu je znát, když je na tribunách dostatek diváků. Jsou slyšet a nám dodávají podporu.

A další důvod?

Většinou se nám podařily začátky zápasů, kdy jsme vstřelili gól nebo si vytvořili značný tlak. Soupeř si pak už tolik nevěří a nám se ho podařilo v dalším průběhu zápasu přetlačit.

Je tedy vůbec zapotřebí stavět v Hradci nový stadion?

(rozesměje se) To rozhodně. I kvůli divákům, aby měli daleko větší komfort a pohodlí. O bližším kontaktu s hrou nemluvě. Mně se líbí třeba stánek v Mladé Boleslavi, který je sice menší, ale když tam přijdou tři tisíce diváků, tak atmosféra je úplně jiná. Proto je nový stadion potřeba. Teď je otázkou, kdy bude.

To by zajímalo širokou fotbalovou obec ve východních Čechách. Řešíte výstavbu arény i v kabině?
Většina bere nové informace s rezervou. Co vím, tak o novém stadionu se v kabině hovoří už asi šest let. Ještě když chytal Karel Podhajský… (ušklíbne se) Ale věříme tomu. Snad by se do roka mohlo začít stavět.

V sobotu vás prověří Liberec. Je to pro vás stále zvláštní zápas?
V Liberci znám ze svého angažmá spoustu lidí, v dospělé kategorii jsem tam toho odkopal nejvíce. To je pravda. Proti němu a Spartě jsem pokaždé víc motivovaný, ale není to nijak přehnané. Kdybych to měl takto brát, tak budu nahecovaný proti půlce ligy, jelikož jsem v kariéře byl už skoro všude.

Na podzim jste na severu Čech prohráli 0:3 především zásluhou fantastického výkonu Jiřího Štajnera. Budete si i nyní na něho dávat velký pozor?
Vzpomínám si na jeho neskutečnou branku do naší sítě. (uznale pokyvuje) Ano, on je největší hrozba Liberce. Při každém získání balonu ho spoluhráči ihned hledají, hře Liberce dává myšlenku a řád. Při naší ztrátě ho musíme dobře pokrýt.

V poslední době se rozstřílel Jan Nezmar, další liberecký matador.
Ve vápně je neskutečně silný. Míč si pokryje tělem a zakončí. Nemá cenu se s ním prát, ale spíš si na něho počkat, balon mu vypíchnout. Prostě se snažit nehrát silou, ale chytře. To na robustní hráče platí.

Liberečtí mají v závěru ligy parádní formu. Vnímáte to?
Říkali jsme si, proč jsme je nepotkali dřív, když ještě nebyli tak našlápnutí. Respektujeme sílu Liberce.Víme, že se jedná o výborný tým. V posledních kolech hrajeme se samými špičkovými celky. Minule v Olomouci, za týden končíme na Spartě.