Při mistrovském utkání 6. kola fotbalové CK Sana IV. třída A SK Slavia Libřice vers. AFK Probluz B (6:2) zaznamenal hostující brankář Jiří Karlík výstavní trefu z trestného kopu. Okresní fotbalový svaz Hradec Králové ho za to zvolil borcem uplynulého kola.

Znám jste jako hráč A týmu Probluze. Jak došlo k tomu, že jste se ocitl za B tým mezi třemi tyčemi?
Uplynulý víkend nám hrálo souběžně áčko s béčkem. Měl jsem v týdnu problémy s kolenem, a tak jsem se jel alespoň postavit do brány za B mužstvo.

Popište inkriminovaný moment, kdy jste skóroval z trestného kopu.
Utkání již bylo prakticky rozhodnuté, když rozhodčí odpískal přímý kop v náš prospěch. Domácí příznivci na mě z legrace volali, ať to jdu kopnout, tak jsem poslechl. Postavil jsem si míč a střela sedla parádně, pak už jsme se mohli se spoluhráči radovat.

Vzpomenete si, kdy jste se naposledy v roli gólmana takto trefil?
Byl to můj první oficiální zápas v roli brankáře a hned vstřelený gól. Uvidíme, zda budu ještě někdy na tento post nominován.

Ve zmíněném utkání jste ještě na druhý gól přihrál a také hned šestkrát inkasoval.
Byl to duel jako na houpačce. Po mém dlouhém nákopu jsme dali pěkný gól. Je pravda, že jsme také udělali spoustu zbytečných chyb a inkasovali. Přiznám se, že být brankářem není tak snadné, jak jsem si dříve myslel.

Jaká atmosféra byla v hostující kabině po prvním poločase, kdy byl stav 2:1?
Bylo to celkem v poklidu, vyříkali jsme si nějaké ty chybičky. Mužstvo chtělo ještě ve druhé půli zabojovat o body, ale dopadlo to úplně jinak.

A po utkání?
Hlavním tématem byla moje vstřelená branka. Pokladník hned zjišťoval, zda na to není vypsaná v sazebníku nějaká položka. Jinak jsme litovali útlumu ze začátku druhého poločasu. Po inkasovaných brankách bylo hotovo.

Přibližte vaši kariéru.
Pocházím z Ronova nad Doubravou, kde jsem s fotbalem začínal. Na Probluz jsem přestoupil v roce 2004. Jinak jsem ještě hostoval v Golčově Jeníkově.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Už si žádné nedávám, hlavně chci zůstat zdravý. Rád bych, aby naši mladí převzali po nás pomyslnou štafetu, hráli pěkný fotbal a třeba bojovali o postup do vyšší soutěže.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
Například k nám na Probluz. Oba týmy mužů hrajeme doma a máme po uplynulém víkendu co napravovat.

Lubomír Douděra