Všem mužům, od přírody samozvaným expertům fotbalu, vládla žena. V jarní části fotbalové Tip ligy kralovala Jitka Pilnáčková z Jaroměře. A po zásluze získala zájezd na vybrané podzimní utkání Hannoveru v německé bundeslize! Hlavní cenu do tipovací soutěže Deníku věnovala firma TEAMline, výhradní dovozce sportovního vybavení značky JAKO.

„Je to obrovský úspěch, víceméně jsme s tím nepočítali. Dá se říct, že jsme k tomu přišli jako slepí k houslím. Ale pochopitelně z toho máme velkou radost," řekla při přebírání ceny Jitka Pilnáčková, která přiznala, že tipovací kupony vyplňovali společně s manželem. „Ano, manžel mi pomáhal celou sezonu, řekla bych, že on byl hlavou všeho."

Cesta k bundeslize tak jednoduchá nebyla. Jitka Pilnáčková nejprve musela zvládnout okresní  část na Náchodsku. To se jí povedlo náramně, během jedenácti kol probíhajících od dubna do června nasbírala nejvíce bodů.

Poté přišlo velké Superfinále a v konkurenci dalších osmi okresních vítězů si opět připsala prvenství. Její výkon byl úctyhodný. Z pěti zápasů správně uhodla tři, k tomu trefila přesný konečný výsledek i stav poločasu u divizního utkání Letohrad – Pardubice B (2:0, 1:0). A aby toho nebylo málo, přidala také správný výsledek poločasu u duelu Kutná Hora – Vysoké Mýto (2:0).

„Sledovali jsme, jak si každé mužstvo vedlo. Ale spíš to byla otázka štěstí, že to takhle vyšlo," přiznala.

Na to se už ale historie ptát nebude. Výhra je doma. A kdo tedy vyrazí do Hannoveru?

„Rozhodli jsme se, že zájezd věnujeme vnukovi, který možná i na den přesně, co jsme se dozvěděli o výhře, úspěšně složil závěrečnou bakalářskou zkoušku. Přemýšleli jsme, jaký mu dát dárek za studium a tohle se nám naskytlo, byla to pěkná náhoda. Věřím, že z toho bude mít radost."

Během finálového víkendu už pomalu ztráceli naději, že by mohli v Superfinále uspět. Zato sladší bylo zjištění, že vítězství je skutečností.

„Po sobotních výsledcích jsme byli docela optimisticky naladěni, ale v neděli už se nám to moc nepovedlo. Říkali jsme si dobrý začátek, 
ale špatný konec. A pak pro nás bylo obrovské překvapení, když jsme si v úterý koupili noviny a zjistili, že výhra je naše. Vůbec jsme s tím nepočítali," popisuje chvíle euforie.

Okamžiky, kdy se na stránkách Deníku dozvěděla, že je vítězkou, si Jitka Pilnáčková vybavuje přesně.

„Šla jsem koupit noviny. Pamatuji si, že foukal vítr a snažila jsem se to v nich najít, napoprvé jsem to přehlídla. Manžel ještě ráno říkal, že se mu zdál sen, že jsme byli čtvrtí. A pak jsme  to našli a propukla radost," dodala.

Pro Jitku Pilnáčkovou je to největší úspěch, ale v Tip lize Deníku sbírala vavříny už dříve. „Asi před třemi čtyřmi lety jsem jednou vyhrála kolo na Náchodsku, manžel byl dokonce druhý v celkovém pořadí na Hradecku," vyzdvihla rodinné úspěchy.

Není divu, že v tipovací soutěži na fotbalové zápasy v regionu jsou úspěšní. Vztah k fotbalu mají v rodině velký.

„Manžel kdysi zakládal fotbal ve Velichovkách a právě náš vnuk, kterému věnujeme tuto cenu, tam nyní hraje. Manžel v klubu dělá hlasatele, tak na zápasy jezdím s ním. Ráda se tam jedu podívat, pokud mi to čas dovolí. Fotbal se mi líbí a musím říct, že dokonce víc než hokej," zdůraznila.

I po velkém triumfu se Jitka Pilnáčková chystá vyrazit do tipligových bojů i na podzim. „Určitě budeme pokračovat, pro nás je to hlavně zábava."

Tak hodně štěstí!

Čáp: Chtěli jsme podpořit fanoušky

Ocenění Jitky Pilnáčkové z Jaroměře - vítězky jarní Tip ligy, čtenářské soutěže Deníku.Hradec Králové - Hlavní cenu – zájezd na vybraný zápas fotbalistů Hannoveru v německé bundeslize – do populární tipovací soutěže Deníku věnovala firma TEAMline, 
výhradní dovozce sportovního vybavení značky JAKO.

„My jsme nesmírně rádi, že jsme mohli podpořit tipovací soutěž, kterou pořádá Deník. Šli jsme do toho hlavně z toho důvodu, že jsme sportovní značka, podporujeme sport hlavně v regionu a fotbalové fanoušky jsme chtěli alespoň touto troškou podpořit," uvedl Roman Čáp, jednatel společnosti TEAMline. Sportovní oblečení a výrobky nadnárodní značky JAKO využívá a její logo nosí na dresu právě klub z Hannoveru, u nás firma obléká a vybavuje například fotbalisty FC Hradec Králové.

Zástupci společnosti TEAMline vyrazí na utkání nejvyšší německé fotbalové soutěže společně s výhercem. Jak nejúspěšnější hráčka Jitka Pilnáčková prozradila, zájezd věnuje vnukovi.

„Vítězka obdržela dres bundesligového klubu Hannover 96 a zároveň získala poukaz na vybraný bundesligový zápas Hannoveru v domácím prostředí. Zatím ještě nevíme, o jaké utkání se bude jednat, protože nový ročník bundesligy ještě není rozlosovaný. Podle toho se rozhodneme a s výhercem se domluvíme, na které utkání bychom zajeli. Samozřejmě vše je spojené s prohlídkou stadionu a zázemí klubu. Samotný zápas pak bude jen třešničkou na dortu tohoto zájezdu," představil obsah hlavní ceny Roman Čáp.

Skutečnost, že fotbalové soutěži vládla žena, Romana Čápa nepřekvapuje. „Je vidět, že i ženy, které jsou někdy podceňované jako fanynky, mají přehled o krajských soutěžích. A i žena může vyhrát. Vítězce blahopřeji!"

Spolu s firmou TEAMline byly v jarní části partnery Tip ligy pivovary Tambor (Královéhradecký kraj) a Pardubický pivovar (Pardubický kraj), ceny dodala také firma Elektro Berry, zapojily se i kluby FC Hradec Králové a FK Pardubice.