Nepovažujete návrat do Hradce za krok zpátky? Tedy, co se vývoje fotbalové kariéry týká…
Těžko takhle uvažovat. Je to samozřejmě druhá liga, ale vracím se do známého prostředí. V Jablonci jsem zase tolik příležitostí nedostal, v Hradci to doufám bude z tohoto hlediska mnohem lepší. Doufám, že mi sezona vyjde.

Jak vůbec hodnotíte jablonecké půlroční angažmá?
Jednoznačně bylo přínosem. Vyzkoušel jsem si, jak to chodí v první lize, odehrál v ní několik zápasů a hlavně si dokázal, že mám na to, abych ji hrál. Byla jen škoda, že se Jablonec s Hradcem nedohodl na pokračování mého hostování. Nezbylo mi, než se vrátit.

Mrzí to moc?
Každý fotbalista by samozřejmě nejraději zůstal v první lize. Žádnou velkou vědu z toho ale nedělám.

Zadaptoval jste se v zimě rychle v novém prostředí? Zvládl jste přechod z druhé do nejvyšší soutěže bez problémů?
První liga je hlavně o tom, že se všechna mužstva snaží produkovat fotbal. Ve druhé sází většina týmů především na bojovnost. Myslím, že jsem to zvládal v pohodě, i co se týká trénovanosti.

Nasbíral jste osm startů, odehrál dohromady 247 minut a vstřelil jeden gól. Bylo těžké se častěji prosadit do sestavy?
Konkurence je v Jablonci velká. Na každý post je více adeptů. Navíc se často hrálo na jednoho útočníka. Přes Davida Lafatu byl těžké se dostat do základní sestavy.

Povedené utkání jste odehrál proti Liberci, byl jste prakticky u všech nebezpečných akcí a vypadalo to, že jste si řekl o místo…
Ten zápas se mi povedl. I z předchozích utkání, v nichž jsem sice jen střídal, jsem měl dobrý pocit. Proti Liberci trenér poprvé postavil dva útočníky, ale bohužel se prohrálo. Nastoupil jsem i v následujícím utkání v Teplicích, ale znovu jsme neuspěli. Od té doby se to vrátilo do starých kolejí, protože jsme znovu začali hrát na jediného útočníka.

Hradci jarní část příliš nevyšla. Dění ve druhé lize jste určitě bedlivě sledoval…
Kluků mi bylo občas líto. Některé zápasy jsem viděl. Poločas hráli třeba výborně a pak si to zbytečně pokazili. Je třeba se dívat dopředu. Letos už můžeme dopadnout jenom lépe.

Zatím jste největší hradeckou letní posilou. Měl byste být jedním z tahounů týmu. Uvědomujete si, že přišel ten čas?
V hradeckém A týmu jsem s výjimkou půlročního hostování v Jablonci pátý rok. Nějaké zkušenosti jsem nastřádal a věřím, že tomuhle mužstvu v nastávající sezoně pomůžu.

Načínáte další letní přípravu. Jak se na ni těšíte?
Každá příprava je pro fotbalistu tak trochu nepříjemná. Letní je krátká, snad to nějak přežijeme. (směje se)